گرمی گیشه پاییزی

جولیا رابرتس با فیلم «اعجوبه» بازگشتی قدرتمند به پرده سینما داشت اما رقابت برای صدرنشینی در گیشه را به فیلم ابرقهرمانی «لیگ عدالت» واگذار کرد.

به گزارش فیلموویز به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، در هفته‌ای که فیلم «اعجوبه» (Wonder) با بازی جولیا رابرتس و جیکوب ترمبلی بی‌سر و صدا در افتتاحیه خوش درخشید، فیلم پرهزینه «لیگ عدالت» علیرغم فروش ۹۶ میلیون دلاری در افتتاحیه نتوانست انتظارات سرمایه‌گذاران فیلم را برآورده کند.

فروش «لیگ عدالت» در سه روز نخست نمایش در آمریکا به ۹۶ میلیون دلار رسید و در همین زمان در کشورهای دیگر ۱۸۵ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار فروش داشت. به این ترتیب فروش جهانی «لیگ عدالت» تنها در سه روز به ۲۸۱ میلیون دلار رسید اما این رقم برای تهیه‌کنندگان فیلم راضی ‌کننده نبود. آن‌ها انتظار داشتند که فیلم همانند پیش بینی‌ها در افتتاحیه بیش از ۳۲۰ میلیون دلار فروش داشته باشد.

این بار هم دلیل اصلی فروش پایین‌تر از انتظار فیلم ابرقهرمانی «لیگ عدالت» انتشار نقدهای منفی پیش از اکران فیلم بود. در حالی که فیلم «ثور: راگناروک» در نقطه مقابل و به لطف نقدهای مثبت در افتتاحیه بیش از ۱۲۲ میلیون دلار فروش داشت. البته باید در نظر داشت که برای نخستین بار در تاریخ سینمای دو فیلم پرهزینه ابرقهرمانی همزمان روی پرده سینما رفته‌اند و این خود روی فروش فیلمی که دیرتر اکران شده، تاثیر منفی گذاشته است.

در فیلم «لیگ عدالت» بن افلک در نقش بتمن، هنری کویل در نقش سوپرمن و گال گدوت در نقش زن شگفت‌انگیز بازی کرده‌اند. جی‌کی سیمونز، ایمی آدامز، ویلم دفو و امبر هرد دیگر بازیگران این اثر سینمایی هستند. یکی از دلایل نگرانی تهیه‌کنندگان فیلم هزینه تولید بسیار زیاد آن است. این فیلم که با بودجه ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون دلار ساخته شده است برای جلوگیری از زیان نیاز به فروش بسیار زیادی دارد.

در هیاهوی اکران فیلم ابرقهرمانی «لیگ عدالت» یک فیلم بدون سروصدا در گیشه درخشید. «اعجوبه» به کارگردانی استفن شباسکی که با بودجه اندک ۲۰ میلیون دلار ساخته شده است، در سه روز نخست نمایش بیش از ۲۷ میلیون دلار فروش داشت. این فیلم اقتباسی سینمایی از رمان تحسین شده آر.جی پالاسیو است و در آن داستان پسر نوجوانی روایت می‌شود که با صورتش در اثر یک بیماری شکلی غیرطبیعی پیدا کرده است. قهرمان داستان برای نخستین بار به مدرسه‌ای عادی می‌رود و با ماجراهای بسیاری روبه‌رو می‌شود.

جیکوب ترمبلی بازیگر نوجوانی که بازی در فیلم «اتاق» را در کارنامه دارد در این فیلم کنار جولیا رابرتس نقش‌آفرینی کرده است. «اعجوبه» پس از «لیگ عدالت» دومین اثر پرفروش سینمای آمریکا در هفته گذشته بود.

سومین فیلم پرفروش هفته «ثور: راگناروک» با بازی کیت بلانشت بود. این فیلم در سومین هفته اکران ۲۱ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار فروش داشت. فروش جهانی «ثور: راگناروک» اکنون از مرز ۷۳۸ میلیون دلار عبور کرده است.

در این میان کمدی «خانه بابا» با بازی مل گیبسون و مارک والبرگ با فروش ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار دلاری در رده چهارم پرفروش‌ها ایستاد. این فیلم پس از ده روز اکران به فروش ۵۰ میلیون دلاری دست یافته است.

هفته گذشته فیلم جنایی «قتل در قطار سریع‌السیر شرق» با افت فروش چشمگیری نسبت به هفته نخست روبه‌رو شد. این فیلم در دومین هفته اکران با ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار فروش، پنجمین اثر پرفروش هفته بود. فروش فیلم پس از دو هفته در آمریکا به بیش از ۵۱ میلیون دلار رسیده است.

“ستاره” انیمیشن تازه‌ای با درونمایه مذهبی است که هفته پیش با فروش ۱۰ میلیون دلاری در جمع پرفروش‌ها قرار گرفت. در این فیلم با صداپیشگی استیون یوئن، جینا رودریگز و اپرا وینفری داستان را در دیدگاه حیوانات روایت می‌شود.

یکی از رویدادهای قابل توجه اکران سینمای آمریکا در هفته گذشته، فروش بسیار خوب دو فیلم در تعداد محدودی سینما بود. در حالی که فیلم‌های پرهزینه اغلب با در اختیار داشتن بیش از هزار سالن سینما فروش چشمگیری نداشتند فیلم «لیدی برد» با در اختیار داشتن ۲۳۸ سینما به فروش چشمگیر ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلاری دست یافت و فیلم «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» با در اختیار داشتن تنها ۵۳ سالن سینما بیش از یک میلیون دلار فروش داشت.

 

ردیف نام فیلم نام کارگردان فروش هفتگی در آمریکای شمالی مجموع فروش در آمریکای شمالی بودجه
۱ لیگ عدالت زک اسنایدر ۹۶ ۹۶ ۲۵۰-۳۰۰
۲ اعجوبه استفن شباسکی ۲۷ ۲۷
۳ ثور: راگناروک تایکا وایتی ۲۱٫۷ ۲۴۷٫۳ ۱۸۰
۴ خانه بابا سین آندرس ۱۴٫۸ ۵۰٫۵ ۶۹
۵ قتل در قطار سریع‌السیر شرق کنت برانا ۱۳٫۸ ۵۱٫۷ ۵۵
۶ ستاره تیموتی ریکارت ۱۰ ۱۰ ۲۰
۷ کریسمس مادران بد جان لوکاس

اسکات مور

۶٫۸ ۵۰٫۹ ۲۸
۸ لیدی برد گرتا گرویگ ۲٫۵ ۴٫۷
۹ سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری  مارتین مک‌دونا ۱٫۱ ۱٫۵
۱۰ جیگسا مایکل و پیتر اسپریگ ۱ ۳۶٫۴ ۱۰

قیمت ها به میلیون دلار است.

ترجمه: فرزاد مظفری؛ منبع: هالیوودریپورتر/ ۱۹ نوامبر

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *