فروش هفته سوم آوریل ۲۰۱۶ در سینمای جهان

batman vs supermanاقبال اندک تماشاگران برای تماشای فیلم پرهزینه «شکارچی : جنگ زمستان» شکست تجاری دیگری را در کارنامه کاری کریس همسورث ثبت کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از هالیوود ریپورتر، «شکارچی : جنگ زمستان» بدون حضور کریستن استوارت در نقش سفیدبرفی در ۳۷۹۲ سالن سینما در آمریکای شمالی به نمایش درآمد و به فروش ۲۰٫۱ میلیون دلار دست یافت. فروش اندک این فیلم با بودجه‌ای بالغ بر ۱۱۵ میلیون دلار برای کمپانی یونیورسال مایۀ ناامیدی است.

در نقطه مقابل «کتاب جنگل» از دیزنی به فرمانروایی بر جدول فروش سینماهای آمریکای شمالی ادامه داد. این فیلم در دومین هفته اکران نیز فراتر از انتظار ظاهر شد و با فروشی برابر با ۶۰٫۸ میلیون دلار در ۴۰۲۸ سالن سینما مجموع فروش داخلی خود را به ۱۹۱٫۵ میلیون دلار رساند.

«کتاب جنگل» در سینماهای سرتاسر جهان برنده بزرگ فروش است. این فیلم در ۵۳ کشور به غیر از آمریکا ۹۶ میلیون دلار دیگر فروش داشت تا در مجموع از مرز فروش نیم میلیارد دلار در سرتاسر جهان عبور کند. عملکرد خوب «کتاب جنگل» به کارگردانی جان فاورو بر جسارت دیزنی برای بازسازی یک کلاسیک موفق مهر تائید می‌زند.  

داستان «شکارچی : جنگ زمستان» پیش از اتفاقات فیلم قبلی یونیورسال «سفیدبرفی و شکارچی» روی می‌دهد و روی شخصیت شکارچی با بازی کریس همسورث و هم‌رزم او سارا با بازی جسیکا چستین تمرکز دارد. در این فیلم شکارچی و سارا با فریا ملکه برفی و خواهر ملکه شرور (امیلی بلانت) هم‌پیمان شده و علیه ملکه شرور (شارلیز ترون) مبارزه می‌کنند. تماشاگران برای این فیلم امتیاز سینمایی B مثبت را در نظر گرفتند.

در ترکیب تماشاگران «شکارچی : جنگ زمستان» زن‌ها با ۶۱ درصد اکثریت را در اختیار دارند. نکته جالب ماجرا این است که در فیلم «سفیدبرفی و شکارچی» درصد زنان از کل تماشاگران ۵۳ درصد بود در حالی که با توجه به عنوان فیلم‌ها انتظار می‌رفت در فیلم تازه تعداد تماشاگران مرد بیشتر باشد.

جو روث تهیه‌کننده «شکارچی : جنگ زمستان» است و کارگردانی اثر را سدریک نیکلاس ترویان برعهده دارد. ترویان با این فیلم برای نخستین بار کارگردانی یک اثر بلند سینمایی را تجربه کرد. او سرپرست جلوه‌های ویژۀ تصویری «سفیدبرفی و شکارچی» بود.

در هیاهوی اکران گسترده فیلم‌ها در سینماهای آمریکای شمالی برخی فیلم‌های شاخص نیز به صورت محدود اکران شدند. «الویس و نیکسون» از استودیوی آمازون با بازی کوین اسپیسی و مایکل شانون و «هولوگرامی برای پادشاه» با بازی تام هنکس مهم‌ترین فیلم‌های با اکران محدود در سینماهای آمریکا هستند.

«هولوگرامی برای پادشاه» در ۴۰۱ سالن سینما اکران شد و به فروشی برابر با ۱٫۲ میلیون دلار دست یافت. در سوی دیگر «الویس و نیکسون» نیز در ۳۸۱ سالن سینما ۴۷۰ هزار دلار فروخت.

در میان دیگر فیلم‌های پرفروش پایان هفته «آرایشگاه : اصلاح بعدی» در دومین هفته اکران در رده سوم جدول فروش ایستاد. این فیلم با افت فروش ۴۶ درصدی نسبت به هفته اول ۱۰٫۸ میلیون دلار فروش داشت.

در این بین انیمیشن «زوتوپیا» این هفته نیز در جمع پرفروش‌های سینمای آمریکا قرار داشت و با فروشی برابر با ۶٫۶ میلیون دلار مجموع فروش خود در سینماهای آمریکای شمالی را به ۳۱۶٫۴ میلیون دلار رساند. فروش جهانی این انیمیشن در حال حاضر از مرز ۹۰۰ میلیون دلار گذشته است.

کمدی «رئیس» با بازی ملیسا مک‌کارتی با فروشی برابر با ۶٫۱ میلیون دلار پنجمین فیلم پرفروش پایان هفته سینمای آمریکا بود.

ردیف

نام فیلمنام کارگردانتعداد سالن‌های سینماهفته اکرانفروش آخر هفتهفروش کل در آمریکای شمالی

۱

کتاب جنگلجان فاورو۴۰۲۸۲۶۰٫۸

۱۹۱٫۵

۲

شکارچی : جنگ زمستان سدریک نیکولاس ترویان۳۷۹۱۱۲۰٫۱

۲۰٫۱

۳

آرایشگاه : اصلاح بعدیمالکوم دی لی۲۶۷۶۲۱۰٫۸

۳۶

۴

زوتوپیابایرون هاوارد
ریچ مور
جرید بوش
۲۷۹۸۸۶٫۶

۳۱۶٫۴

۵

رئیسفالکون۳۳۷۵۳۶٫۱

۴۹٫۵

۶

بتمن علیه سوپرمنزک اسنایدر۳۰۶۶۵۵٫۵

۳۱۹٫۵

۷

تبهکار۲۶۸۳۲۳٫۱

۱۰٫۹

۸

عروسی پرریخت‌وپاش یونانی من ۲

نیا واردولاس۱۷۴۹۵۲٫۱۵۵٫۳
۹Compadresانریکه بگنه۳۶۸۱۱٫۴

۱٫۴

۱۰هولوگرامی برای پادشاهتام تیکور ۴۰۱۱۱٫۲

۱٫۲

قیمت ها به ملیون دلار است.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *