فروش سینمای جهان در هفته دوم آوریل ۲۰۱۶

paste714آغاز اکران فیلم «کتاب جنگل» به کارگردانی جان فاورو در سینماهای آمریکا با استقبال فراتر از انتظار تماشاگران روبه‌رو شد.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از هالیوود ریپورتر، به تصویر کشیدن یک داستان کلاسیک «کتاب جنگل» در فیلمی مدرن و پرهزینه برای دیزنی موفقیت‌آمیز بود. این فیلم در افتتاحیۀ آمریکای شمالی به فروشی برابر با ۱۰۳٫۵ میلیون دلار دست یافت، یکی از بهترین افتتاحیه‌های تاریخ سینما در ماه آوریل را به نام خود ثبت کرد و پرفروش‌ترین فیلم پایان هفتۀ سینماهای آمریکا شد.
البته «کتاب جنگل» خارج از آمریکا هم در گیشه موفق بود و پایان هفته را با فروشی برابر با ۱۳۶٫۱ میلیون دلار در این بازارها به پایان رساند. چین با ۵۰٫۳ میلیون دلار بیشترین سهم از این فروش را در اختیار داشت. اکران فیلم در بازارهای خارجی پیش از اکران آن در آمریکا آغاز شده است. محصول جدید دیزنی در سینماهای سراسر جهان به فروشی بالغ بر ۲۴۰ میلیون دلار دست یافته است.
«کتاب جنگل» با اقتباس از رمان رودیارد کیپلینگ، داستان پسربچه‌ای یتیم را روایت می‌کند که در میان حیوانات بزرگ می‌شود. این فیلم در جلب نظر منتقدان سینمایی بسیار موفق بود و تماشاگران نیز امتیاز سینمایی بالای A را برای فیلم در نظر گرفتند. یکی از نقاط قوت این فیلم داشتن تماشاگرانی از تمام طیف‌ها بود. ۴۹ درصد از تماشاگران فیلم خانواده‌ها، ۴۳ درصد افراد بزرگسال و ۸ درصد از تماشاگران نوجوانان بودند.
رئیس بخش توزیع استودیوی دیزنی در این باره گفت : «ترکیب تماشاگران این فیلم از تعادل بی‌نظیری برخوردار بود. این فیلم در جلب نظر هر دو گروه خانواده‌ها و گروه کلی تماشاگران بزرگسال موفق بود.»
در این فیلم نیل ستی نقش موگلی «پسر جنگل» را ایفا می‌کند و صداپیشگان حیوانات جنگل چهره‌های سرشناسی چون بیل موری، ادریس البا، بن کینگزلی، لوپیتا نیونگ و اسکارلت جوهانسون هستند.
با حضور موفق «کتاب جنگل» زنگ خطر برای استودیو یونیورسال به صدا درآمده است. یونیورسال هفتۀ آینده دنباله «شکارچی : نبرد زمستان» را اکران می‌کند. این فیلم نیز پیش از آمریکا در سایر نقاط جهان اکران شده و در این پایان هفته در ۲۵ بازار متفاوت به فروشی برابر با ۱۷٫۶ میلیون دلار دست یافته است.
«کتاب جنگل» با بودجه‌ای برابر با ۱۷۵ میلیون دلار ساخته شده است و ۴۰۲۸ سالن سینما برای اکران در اختیار دارد.
در هیاهوی اکران موفق «کتاب جنگل» در سنیماهای آمریکای شمالی نمایش دو فیلم دیگر نیز آغاز شد. «آرایشگاه : اصلاح بعدی» با بازی آیس کیوب و «تبهکار» با نقش‌آفرینی کوین کاستنر، گری اُلدمن، تامی لی‌جونز و رایان رینولدز هیچکدام به موفقیت «کتاب جنگل» نزدیک هم نشدند.
اکران «آرایشگاه ۳» که با نقدهای مثبتی همراه شده بود، در ۲۶۶۱ سالن سینما به فروشی ۲۰٫۲ میلیون دلاری ختم شد، تا این فیلم در رده دوم پرفروش‌های پایان هفته بایستد. این محصول نیو‌لاین و متروگلدن‌مایر امیدوار بود که به رکورد فروش ۱۲ سال پیش قسمت دوم فیلم «آرایشگاه : بازگشت به تجارت» دست یابد. قسمت دوم این اثر در افتتاحیه به فروشی برابر با ۲۴٫۱ میلیون دلار دست یافته بود.
«تبهکار» اما علیرغم گروه بازیگران سرشناس و قدرتمند با فروشی برابر با ۵٫۹ میلیون دلار در ۲۶۸۳ سالن سینما در رده ششم پرفروش‌های پایان هفته ایستاد. در این فیلم خاطرات یک مامور مرده سرویس جاسوسی سیا در ذهن یک زندانی محکوم به مرگ با بازی کوین کاستنر جایگذاری می‌شود تا جلوی تهدیدات مرگباری را بگیرند.
حضور فیلم‌های جدید بر پرده سینما کمدی «رئیس» با بازی ملیسا مک‌کارتی را در دومین هفته اکران با افت فروش ۵۷ درصدی روبه‌رو کرد. این فیلم در ۳۴۹۵ سالن سینما ۱۰٫۲ میلیون دلار فروخت و مجموع فروش آمریکای شمالی خود را به ۴۰٫۴ میلیون دلار رساند.
«بتمن علیه سوپرمن : طلوع عدالت» این هفته پس از «رئیس» در جایگاه چهارم جدول فروش ایستاد. این فیلم در چهارمین پایان هفته اکران در ۳۵۰۵ سالن نمایش ۹ میلیون دلار فروخت و مجموع فروش خود در سینماهای آمریکا را به ۳۱۱٫۳ میلیون دلار رساند.

قیمت ها به ملیون دلار است.

ردیف

نام فیلمکارگردانتعداد سالن‌های سینماهفته اکرانفروش آخر هفتهفروش کل
(در آمریکای شمالی)

۱

کتاب جنگل

جان فاورو۴۰۲۸۱۱۰۳٫۵

۱۰۳٫۵

۲

آرایشگاه : اصلاح بعدی

مالکوم دی لی۲۶۶۱۱۲۰٫۲

۲۰٫۲

۳

رئیس

فالکون۳۴۹۵۲۱۰٫۲

۴۰٫۳

۴

بتمن علیه سوپرمن : طلوع عدالت

زک اسنایدر۳۵۰۵۴۹

۳۱۱٫۳

۵

زوتوپیا

بایرون هاوارد
ریچ مور
جرید بوش
۳۲۰۹۷۸٫۲

۳۰۷٫۴

۶

تبهکار

۲۶۸۳۱۵٫۹

۵٫۹

۷

عروسی پرریخت‌وپاش یونانی من ۲نیا واردولاس۲۲۹۷۴۳٫۲

۵۲

۸

معجزاتی از بهشتپاتریشیا ریگن۲۰۸۲۵۱٫۹

۵۶٫۹

۹

خدا نمرده است ۲هارولد کرونک۱۵۸۵۳۱٫۷

۱۶٫۹

۱۰چشمی در آسمانجانی تو
یائو نایهوی
۸۹۱۶۱٫۶

۱۳٫۱

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *