فروش هفته اول آوریل ۲۰۱۶ سینمای جهان

 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از هالیوود ریپورتر، «بتمن علیه سوپرمن» که در سرتاسر جهان به فروشی بیشتر از ۷۸۳ میلیون دلار دست یافته، با فروشی برابر با ۲۳٫۴۴ میلیون دلار پس از کمدی «رئیس» با فروشی برابر با ۲۳٫۴۸ میلیون دلار در رده دوم پرفروش‌های سینمای آمریکای شمالی ایستاد.

این فیلم ابرقهرمانی با افت فروش ۵۴ درصدی در سومین هفته اکران مجموع فروش داخلی خود را به ۲۹۶٫۷ میلیون دلار رساند.  

در این میان عملکرد «هنری جان سخت» به عنوان دیگر فیلم تازه وارد اکران پایان هفتۀ سینماهای آمریکا چندان رضایت‌بخش نبود. این فیلم در ۳۰۱۵ سالن نمایش به فروشی برابر با ۵٫۱ میلیون دلار دست یافت و در جایگاه پنجم جدول پرفروش‌ها ایستاد.

درام «تخریب» به کارگردانی ژان مارک ولی و بازی جیک جیلنهال این پایان هفته در ۸۵۴ سالن به نمایش درآمد و به فروشی برابر با ۱٫۱ میلیون دلار رسید. جیلنهال در «تخریب» نقش مردی را بازی می‌کند که در تلاش است با از دست دادن همسر خود کنار بیاید.

در بازارهای سینمای خارج از آمریکای شمالی رتبه اول فروش در اختیار «بتمن علیه سوپرمن» است. این فیلم در ۶۷ بازار مختلف به فروشی برابر با ۳۴ میلیون دلار رسید، تا مجموع فروش خارجی خود را به ۴۸۶٫۸ میلیون دلار برساند.

البته برخی فیلم‌ها هم پیش از آغاز اکران در آمریکای شمالی در سایر نقاط جهان به نمایش در‌آمدند که از میان آن‌ها می‌توان به «کتاب جنگل» از دیزنی و «شکارچی : جنگ زمستان» از کمپانی یونیورسال اشاره کرد. «کتاب جنگل» با فروشی برابر با ۲۸٫۹ میلیون دلار پس از «بتمن علیه سوپرمن» رده دوم جدول فروش خارجی را از آن خود کرد، اما «شکارچی : جنگ زمستان» تنها به فروشی برابر با ۲۰ میلیون دلار بسنده کرد و در رده پنجم ایستاد.

«لندن سقوط کرده است» با فروشی برابر با ۲۶ میلیون دلار و انیمیشن «زوتوپیا» با فروشی برابر با ۲۲٫۷ میلیون دلار رده‌های سوم و چهارم فروش خارجی را در اختیار دارند.

کمدی «رئیس» با بازی ملیسا مک‌کارتی به صورت گسترده در ۳۴۸۰ سالن نمایش اکران شد. این فیلم که از تماشاگران امتیاز سینمایی C مثبت گرفت، پس از «دزد هویت» و «جاسوس» سومین فیلم با بازی ملیسا مک‌کارتی است که در افتتاحیه رده اول پرفروش‌ها را از آن خود می‌کند.

مک‌کارتی به همراه همسرش بن فالکون فیلمنامه «رئیس» را نوشتند و فالکون کارگردانی این اثر را که با بودجه‌ای ۲۹ میلیون دلاری ساخته شد، برعهده داشت.

انیمیشن «زوتوپیا» این پایان هفته نیز با فروشی برابر با ۱۴٫۴ میلیون دلار رده سوم جدول فروش را از آن خود کرد. فروش جهانی «زوتوپیا» ۸۵۲٫۵ میلیون دلار بوده و با این میزان فروش یازدهمین انیمیشن پرفروش تاریخ لقب گرفته است و فاصله چندانی تا رسیدن به رکورد فروش «پشت و رو» ندارد.

چهارمین فیلم پرفروش پایان هفته هم قسمت دوم فیلم «عروسی پرریخت و پاش یونانی من» با فروشی برابر با ۶٫۴ میلیون دلار بود. این فیلم در سومین هفته اکران مجموع فروش خود را به ۴۶٫۷ میلیون دلار رساند.

 

 

 

ردیفنام فیلمکارگردانتعداد سالن‌های سینماهفته اکرانفروش آخر هفته / میلیون دلارفروش کل(در آمریکای شمالی) / میلیون دلار
۱رئیسفالکون۳۴۸۰۱۲۳٫۴۸۲۳٫۴۸
۲بتمن علیه سوپرمنزک اسنایدر۴۱۰۲۳۲۳٫۴۴۲۹۶٫۷
۳زوتوپیابایرون هاوارد
ریچ مور
جرید بوش
۳۴۴۴۶۱۴٫۴۲۹۶
۴عروسی پرریخت و پاش یونانی مننیا واردولاس۳۰۲۷۳۶٫۴۴۶٫۷
۵هنری جان سخت۳۰۱۵۱۵٫۱۵٫۱
۶معجزاتی از بهشتپاتریشیا ریگن۲۷۸۳۴۴٫۹۵۳٫۸
۷خدا نمرده است ۲هارولد کرونک۲۳۵۴۲۴٫۳۱۴٫۱
۸ناهمتا : هم‌پیمانرابرت اشونتک۲۵۰۳۴۳٫۶۶۱٫۸
۹شماره ۱۰ خیابان کلورفیلددان تراختنبرگ۱۸۸۶۵۳۶۷٫۹
۱۰چشمی در آسمانجانی تو
یائو نایهوی
۱۰۸۹۵۲٫۸۱۰٫۴

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *