حمله لاک پشت های نینجا به گیشه جهانی

Teenage_Mutant_Ninja_Turtles_Out_of_the_Shadows_posterبه گزارش فیلموویز به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین در هفته‌ای که «زوتوپیا» دومین فیلم میلیاردی دلاری سال شد، «لاک‌پشت‌های نینجای نوجوان جهش‌یافته» عنوان پرفروش‌ترین فیلم سینمای آمریکا را از آن خود کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کمپانی پارامونت با فیلم «لاک‌پشت‌های نینجای نوجوان جهش‌یافته: خارج از سایه‌ها» به راحتی گیشه‌ سینمای آمریکا را از آن خود کرد.

این فیلم که در دسته فیلم‌های مناسب برای خانواده‌ها رده‌بندی می‌شود، با نمایش گسترده در ۳۷۰۱ سالن سینما به فروشی برابر با ۳۵٫۳ میلیون دلار دست پیدا کرد که ۴۶ درصد کمتر از فروش افتتاحیه قسمت اول این فیلم است. قسمت اول «لاک‌پشت‌های نینجای نوجوان جهش‌یافته» سال ۲۰۱۴ به سینما آمد و در افتتاحیه ۶۵٫۶ میلیون دلار فروش داشت. محصول مشترک کمپانی پارامونت و نیکلودین سرانجام با ۴۹۳٫۲ میلیون دلار فروش جهانی به کار خود خاتمه داد.  

در قسمت دوم «لاک‌پشت‌های نینجا» بار دیگر شاهد نقش‌آفرینی مگان فاکس و ویل آرنت هستیم. اکران این فیلم تا کنون در ۴۰ درصد از بازارهای بین‌المللی سینما آغاز شده است. با در نظر گرفتن فروش ۳۴ میلیون دلاری فیلم در بازارهای خارجی مجموع فروش جهانی فیلم به ۶۹٫۳ میلیون دلار رسیده است. اکران فیلم در سینمای چین از دوم جولای آغاز می‌شود.

قسمت دوم «لاک‌پشت‌های نینجای نوجوان جهش‌یافته» با بودجه‌ای بالغ بر ۱۳۵ میلیون دلار ساخته شده است. بیش از ۴۰ درصد از تماشاگران این فیلم را افراد زیر ۱۸ سال تشکیل می‌دادند. در این فیلم به کارگردانی دیوید گرین، لارا لینی، استفن امل، تایلر پری، نوئل فیشر و جرمی هاوارد نیز بازی می‌کنند.

در حالیکه «لاک‌پشت‌های نینجا» پرفروش‌ترین فیلم پایان‌هفته سینمای آمریکا بود، «مردان ایکس: آپوکالیپس» با ۶۶ درصد افت فروش نسبت به هفته گذشته دومین فیلم پرفروش شد. این فیلم که در ۴۱۵۳ سینما در حال اکران است با فروشی برابر با ۲۲٫۳ میلیون دلار مجموع فروش آمریکای شمالی خود را به ۱۱۶٫۵ میلیون دلار رساند.

در بازارهای بین‌المللی اما هنوز هم «مردان ایکس: آپوکالیپس» پرفروش‌ترین فیلم بود و در ۶۶ بازار بین‌المللی به فروشی برابر با ۸۴٫۴ میلیون دلار دست یافت. این فیلم به کارگردانی برایان سینگر بیشترین فروش خارجی خود را در سینماهای چین تجربه کرد، و در افتتاحیه به فروش چشمگیر ۵۹ میلیون دلار دست یافت. مجموع فروش جهانی فیلم تا کنون بیش از ۴۰۰ میلیون دلار بوده است.

دیگر فیلم پرفروش سینمای آمریکا فیلم «من پیش از تو» محصول مشترک نیولاین و متروگلدن‌مایر با بازی امیلیا کلارک و سم کلافلین بود. این فیلم عاشقانه با فروش خوب در افتتاحیه در رده سوم پرفروش‌های پایان هفته ایستاد. «من پیش از تو» با اکران گسترده در ۲۷۰۴ سینما ۱۸٫۳ میلیون دلار فروش داشت.

این فیلم اقتباسی از رمان جوجو مویس درباره زن جوانی است که به مردی علاقه نشان می‌دهد که در یک تصادف دردناک فلج شده است. ۸۱ درصد از تماشاگران فیلم زن بودند و ۵۳ درصد آن‌ها زیر ۳۵ سال داشتند. این فیلم از تماشاگران امتیاز سینمایی A گرفت.

«آلیس آنسوی آینه» از کمپانی دیزنی در دومین هفته اکران چهارمین فیلم پرفروش سینمای آمریکا بود. این فیلم در ۳۷۶۳ سینما بیش از ۱۰ میلیون دلار فروش داشت. در حالی که فروش «زوتوپیا» دیگر محصول دیزنی این هفته از مرز یک میلیارد دلار گذشت، «آلیس آنسوی آینه» پس از دو هفته اکران به ۱۷۶٫۴ میلیون دلار فروش جهانی بسنده کرده است. بسیاری جنجال‌های زندگی خصوصی جانی دپ را یکی از دلایل اصلی افت فروش فیلم می‌دانند.

ردیف

نام فیلمنام کارگردانتعداد سالن‌های سینماهفته اکرانفروش آخر هفته

فروش کل در آمریکای شمالی

۱

لاک‌پشت‌های نینجا: خارج از سایه‌هادیوید گرین۴۰۷۱۱۳۵٫۳

۳۵٫۳

۲

مردان ایکس: آپوکالیپسبرایان سینگر۴۱۵۳۲۲۲٫۳

۱۱۶٫۵

۳

من پیش از توتئا شاروک۲۷۰۴۱۱۸٫۳۱۸٫۳

۴

آلیس آنسوی آینه

جیمز بابین۳۷۶۳۲۱۰٫۷

۵۰٫۸

۵پرندگان خشمگین

کلی کیتیس
فرگاس ریلی

۳۴۸۴

۳

۹٫۸

۸۶٫۷

۶

کاپیتان آمریکا: جنگ داخلیآنتونی روسو
جو روسو
۳۰۸۴۵۷٫۶

۳۸۸٫۹

۷

همسایه‌ها ۲نیکولاس استولر۲۴۱۷۳۴٫۷

۴۸٫۶

۸

پاپ‌استار

جورما تاکونه
آکیوا شفر
۲۳۱۱۱۴٫۶

۴٫۶

۹

کتاب‌جنگل

جان فاورو۱۹۹۰۸۴٫۲

۳۴۷٫۵

۱۰

مردان خوب

شین بلیک۱۸۸۸۳۳٫۵

۲۹٫۱

قیمت ها به ملیون دلار است

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *