جنگ داخلی پنجمین فیلم پرفروش تاریخ سینما در افتتاحیه

portrait_uncannyیکه‌تازی دیزنی، نخستین شکست تجاری سال ۲۰۱۶ برای یونیورسال و رشد فروش فیلمی درباره مادر سرخط خبرهای فروش سینماهای آمریکای شمالی را تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از هالیوود ریپورتر، فیلم «کاپیتان آمریکا : جنگ داخلی» با فروشی برابر با ۱۸۱٫۸ میلیون دلار با قدرت اکران گسترده در سینماهای آمریکای شمالی را آغاز کرد.

این فیلم ابرقهرمانی که تحسین منتقدان سینمایی را نیز برانگیخته است، حکمرانی دیزنی بر قلمروی سینمای جهان را تمدید کرد. دیزنی در چند ماه گذشته با اکران فیلم‌های پرفروشی مانند «جنگ ستارگان : نیرو برمی‌خیزد»، «زوتوپیا» و «کتاب جنگل» گیشۀ سینمای جهان را از آن خود کرده است.

«جنگ داخلی» که از هفته گذشته در سینماهای سایر نقاط جهان در حال اکران است، در حال حاضر پس از ۱۲ روز به فروشی برابر با ۶۷۸ میلیون دلار در سرتاسر جهان دست یافته است.

«جنگ داخلی» پس از فیلم‌های «جنگ ستارگان : نیرو برمی‌خیزد»، «دنیای ژوراسیک»، «انتقام‌جویان» و «انتقام‌جویان : عصرالتران» پنجمین فیلم پرفروش در افتتاحیه تاریخ سینمای آمریکا لقب گرفت. شگفت این که چهار فیلم از این پنچ فیلم محصول دیزنی هستند.

در محصول ابرقهرمانی تازه مارول دولت تصمیم به کنترل نیروی ابرقهرمانان داستان می‌گیرد. اینجاست که میان انتقام‌جویان شکاف می‌افتد و دو جبهه با رهبری کاپیتان آمریکا با بازی کریس اوانز و مرد آهنی با بازی رابرت داونی‌جونیور شکل می‌گیرد. در این فیلم دیگر ستارگان «انتقام‌جویان» مانند اسکارلت جوهانسون و جرمی رنر در کنار مرد عنکبوتی جدید با بازی هالند حاضر هستند.

ساخت این فیلم ۲۵۰ میلیون دلار هزینه دربر داشته است. این فیلم علاوه بر موفقیت تجاری تحسین منتقدان سینمایی را نیز برانگیخت و از تماشاگران هم امتیاز سینمایی بالای A را دریافت کرد. البته تماشاگران زیر ۲۵ سال برای فیلم امیتاز سینمایی A مثبت را درنظر گرفتند. مردها با ۵۹ درصد عمده تماشاگران «کاپیتان آمریکا : جنگ داخلی» بودند.

در هیاهوی اکران فیلم جدید دیزنی، فیلم «روز مادر» به کارگردانی گری مارشال این هفته به لطف همزمان شدن با روز مادر در آمریکا نسبت به هفته گذشته رشد داشت و به فروشی برابر با ۹ میلیون دلار رسید. این فیلم که هفته گذشته در افتتاحیه ۸٫۴ میلیون دلار فروخته بود، با فروش خوب این هفته، مجموع فروش خود در سینماهای آمریکای شمالی را به ۲۰٫۷ میلیون دلار رساند.

«روز مادر» پس از «جنگ داخلی» و «کتاب جنگل» سومین فیلم پرفروش پایان هفته در سینماهای آمریکا بود. «کتاب جنگل» در چهارمین هفته اکران به فروشی برابر با ۲۱٫۹ میلیون دلار دست یافت تا این هفته را با مجموع فروش ۲۸۵ میلیون دلار در سینماهای آمریکا به پایان برساند. فروش جهانی «کتاب جنگل» تا این‌جای کار ۷۷۶٫۲ میلیون دلار است.

در حالی که دیزنی از پیروزهای پیاپی سرمست است، کمپانی یونیورسال ناامیدانه این هفته نیز شاهد فروش پائین «شکارچی : نبرد زمستان» بود. این فیلم با نقش‌آفرینی شارلیز ترون در سومین هفته اکران در آمریکای شمالی تنها ۳٫۶ میلیون دلار فروش داشت.

برنده نخل طلای شصت‌وهشتمین دوره جشنواره فیلم کن سرانجام این هفته در دو سینما در نیویورک اکران شد. «دیپان» به کارگردانی ژاک اودیار در این دو سینما به فروشی برابر با ۲۲ هزار و ۷۶۰ دلار رسید. این فیلم پس از نیویورک در لس‌آنجلس نیز به نمایش گذاشته خواهد شد.

 

ردیف

نام فیلم نام کارگردان تعداد سالن‌های سینما هفته اکران فروش آخر هفته فروش کل در آمریکای شمالی

۱

کاپیتان آمریکا : جنگ داخلی آنتونی روسو
جو روسو
۴۲۲۶ ۱ ۱۸۱٫۸ ۱۸۱٫۸
۲ کتاب جنگل جان فاورو ۴۱۴۴ ۴ ۲۱٫۹

۲۸۵

۳

روز مادر گری مارشال ۳۱۴۱ ۲ ۹٫۰۱ ۲۰٫۷

۴

شکارچی : جنگ زمستان سدریک نیکولاس ترویان ۲۹۰۱ ۳ ۳٫۶

۴۰٫۴

۵ کیانو پیتر آتنیکو ۲۶۸۱ ۲ ۳٫۱

۱۵٫۱

۶

آرایشگاه : اصلاح بعدی مالکوم دی لی

۱۷۳۴

۴ ۲٫۷

۴۸٫۸

۷

زوتوپیا بایرون هاوارد
ریچ مور
جرید بوش
۲۰۷۷ ۱۰ ۲٫۷ ۳۲۷٫۶

۸

رئیس فالکون ۱۹۳۳ ۵ ۱٫۷

۵۹٫۱

۹

رچت و کلنک کوین مونرو
جسیکا کللند
۲۸۹۵ ۲ ۱٫۵

۷٫۱

۱۰ بتمن علیه سوپرمن زک اسنایدر ۱۵۹۳ ۷ ۱٫۰۵

۳۲۷٫۳

 

قیمت ها به ملیون دلار است

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *