اخبار سینمایی

بازی تاج و تخت تمام می شود

با اعلام این خبر که فصل هفتم سریال پرطرفدار «بازی تاج و تخت» تنها در هفت اپیزود ساخته می شود، حالا می توان گفت فصل بعدی نخستین بخش از فصل پایانی این سریال خواهد بود که سال بعد از آن روی آنتن می رود.

اگر از همان ابتدای فصل ششم «بازی تاج و تخت» به نظر می رسید که این سریال رو به اتمام است، احتمالا به خاطر این است خط داستانی شخصیت‌ها را دارد جلو می‌برد و سرعت سریال تا حدی زیاد شده که از زمان آغاز پخش آن از سال ۲۰۱۱ تا به حال دیده نشده بود.

به گزارش فرهنگ و هنر؛ در مورد نقطه اوج سریال، دیوید بنیاف، یکی از خالقان و گردانندگان آن از قبل به ورایتی گفته بود: «فکر می کنم بعد از این فصل به ۱۳ اپیزود پایانی مان برسیم. داریم وارد دور پایانی می شویم. حدس‌مان این است، اما هیچ چیز قطعا به ثبت نرسیده است، با این حال این دید ما نسبت به آینده است.»

حالا به نظر می رسد به خاطر مصاحبه جدیدی که جک بندر، یکی از چند کارگردان این سریال با ورایتی داشته، ایده بسیار واضح تری از این داشته باشیم که این سریال کی به پایان خواهد رسید. بندر در مورد اینکه آیا به سریال باز خواهد گشت یا خیر، گفت: «هنوز پاسخ این سوال را نمی دانم. آن‌ها می خواهند فقط هفت اپیزود دیگر بسازند و دست اندرکاران ثابتی دارند که همیشه مسئولیت ساخت اپیزودها را بر عهده داشته‌اند. می دانم که شخصا تجربه خارق‌العاده ای در این سریال داشتم و می‌دانم که دن و دیوید هم از آن راضی هستند، اما در حال حاضر سریالی دارم که آن را برای آغاز سال ۲۰۱۷ با اقتباس از سه گانه کتاب های استیون کینگ خواهم ساخت که اولین کتابش هم «آقای مرسدس» است.»

به این ترتیب به نظر می رسد که مجموعه اپیزودهای سال آینده «بازی تاج و تخت» می توانند بخشی از فصل هفتم این سریال باشند که سال بعد از آن به پایان خواهد رسید. اگر این اتفاق بیفتد، «بازی تاج و تخت» هم به جمع دیگر سریال های شبکه اچ بی او از جمله «سوپرانوها» و همچنین «برکینگ بد» و «مد من» شبکه ای ام سی می پیوندد که فصل پایانی آن ها وضعیت مشابهی داشت.

اگر فصل سال آینده هفت اپیزود داشته باشد و مجموع اپیزودهای این فصل ۱۳ اپیزود باشد، می توانیم انتظار فرا رسیدن قسمت دوم این فصل را با شش اپیزود در سال ۲۰۱۸ داشته باشیم. هر اتفاقی بیفتد، به نظر می رسد واقعا مدت زیادی تا پایان «بازی تاج و تخت» باقی نمانده باشد.

محمد حسین قلی‌پور

نويسنده سينمايى موسس و سردبير "اى من" موسس و سردبير سايت "Filmovies"

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 5 =

دکمه بازگشت به بالا