افتتاحیه ناامید کننده BFG

the-bfg-post1er-405x600در حالی که «در جستجوی دُری» همچنان پرفروش‌ترین فیلم آمریکا است، اکران دیگر فیلم دیزنی به کارگردانی استیون اسپیلبرگ با فروشی ناامید‌کننده آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علیرغم آغاز اکران دو فیلم پرهزینۀ «غول بزرگ مهربان» و «افسانه تارزان» انیمیشن «در جستجوی دُری» پس از سه هفته همچنان پرفروش‌ترین فیلم سینما در آمریکا است.  

این انیمیشن در سه روز پایانی هفته در ۴۳۰۵ سالن سینما نمایش داده شد و در مجموع سه روز به فروشی برابر با ۴۱٫۹ میلیون دلار دست پیدا کرد. انیمیشن دیزنی و پیکسار در کشورهای دیگر هم پرفروش بود و خارج از آمریکا هم ۳۴٫۴ میلیون دلار فروخت. در حالیکه مجموع فروش «در جستجوی دُری» در آمریکا به رقم قابل توجه ۳۷۲٫۳ میلیون دلار رسیده است، مجموع فروش جهانی آن از مرز نیم میلیارد دلار گذر کرد.

پس از انیمیشن «در جستجوی دُری» فیلم جدید کمپانی برادران وارنر «افسانه تارزان» پرفروش‌ترین فیلم سینما در آمریکا بود. این فیلم در سه روز نخست اکران در ۳۵۶۱ سالن سینما به فروشی برابر با ۳۸٫۱ میلیون دلار دست یافت. این میزان فروش با در نظر گرفتن بودجه ۱۸۰ میلیون دلاری ساخت فیلم اندکی ناامیدکننده است.

در این میان برنده مطلق تجاری گیشه فیلم «پاکسازی: سال انتخابات» بود. این فیلم ژانر وحشت که با هزینۀ اندک ۱۰ میلیون دلار ساخته شده است، در سه روز نخست اکران به فروشی برابر با ۳۰٫۹ میلیون دلار در ۲۷۹۶ سالن سینما دست پیدا کرد.

در نقطه مقابل «پاکسازی: سال انتخابات» فیلم جدید استیون اسپیلبرگ کارگردان برجسته سینمای آمریکا قرار دارد. «غول بزرگ مهربان» که با بودجه ۱۴۰ میلیون دلار ساخته شده است، این هفته به صورت گسترده در ۳۳۵۷ سالن سینما اکران شد. میزان فروش افتتاحیه فیلم تنها ۱۹٫۶ میلیون دلار بود.

با وجود اقبال اندک تماشاگران آمریکایی به دو فیلم پرهزینه «غول بزرگ مهربان» و «افسانه تارزان»، چشم امید این دو فیلم به بازارهای خارجی است.

«افسانه تارزان» تا کنون در ۱۹ کشور اکران شده و در این بازارها به فروشی برابر با ۱۸٫۸ میلیون دلار دست یافت. در «افسانه تارزان» الکساندر اسکارسگارد ایفاگر نقش اصلی مقابل بازیگرانی چون مارگو رابی و ساموئل ال.جکسون است. دیوید یتس کارگردانی این اثر سینمایی را برعهده دارد. علیرغم نقدهای نه چندان خوبی که از فیلم منتشر شده بود، تماشاگران پس از تماشای فیلم سالن را با رضایت ترک کردند و به «افسانه تارزان» امتیاز سینمایی A منفی دادند.

در نخستین تجربه همکاری اسپیلبرگ در مقام کارگردان با دیزنی نتیجه کار در گیشه ناموفق بود. این در حالی است که حضور نامی چون اسپیلبرگ به عنوان کارگردان و نمایش پرسروصدای فیلم در جشنواره کن انتظار می‌رفت که فروش فیلم بسیار بیشتر از این باشد. «غول بزرگ مهربان» با اقتباس از کتابی محبوبی به همین نام نوشته رولد دال ساخته شده است. داستان فیلم درباره غول آدم‌خواری با بازی مارک رایلنس است که با دختربچه‌ای یتیم با بازی رابی بارنهیل با مهربانی رفتار می‌کند. این فیلم نیز در حال حاضر غیر از آمریکا در دو کشور استرالیا و روسیه نیز اکران می‌شود.

«پاکسازی: سال انتخابات» به کارگردانی جیمز دی‌موناکو دنباله‌ای بر دو فیلم «پاکسازی: آنارشی» و «پاکسازی» است که به ترتیب جولای سال ۲۰۱۴ و ژوئن سال ۲۰۱۳ به سینما آمدند.

«روز استقلال: بازخیز»، «اطلاعات مرکزی» و «آب‌های کم‌عمق» دیگر فیلم‌های پرفروش پایان هفته در سینمای آمریکا بودند.
قیمت ها به ملیون دلار است.

ردیف

نام فیلم

نام کارگردان

تعداد سالن‌های سینما

هفته اکران

فروش آخر هفته

فروش کل در آمریکای شمالی

۱در جستجوی دُریاندرو استنتون۴۳۰۵۳۴۱٫۹۳۷۲٫۳
۲افسانه تارزاندیوید یتس۳۵۶۱۱۳۸٫۱۳۸٫۱
۳پاکسازی: سال انتخاباتجیمز دموناکو۲۷۹۶۱۳۰٫۹۳۰٫۹
۴غول بزرگ مهرباناستیون اسپیلبرگ۳۳۵۷۱۱۹٫۶۱۹٫۶
۵روز استقلال: بازخیزرولاند امریچ۴۰۹۱۲۱۶٫۵۷۲٫۷
۶اطلاعات مرکزیراوسون مارشال  تربر۳۱۶۶۳۱۲٫۳۹۱٫۸
۷آب‌های کم‌عمقجائومه کوئه سرا۲۹۶۲۲۹۳۵٫۳
۸ایالت آزاد جونزگری راس۲۷۸۱۲۴٫۱۱۵٫۲
۹احضار روح ۲جیمز ون۲۰۰۸۴۳٫۹۹۵٫۳
۱۰حالا مرا می‌بینی ۲لوییس لتریر۱۷۸۸۴۳۵۸٫۷

منبع: هالیوودریپورتر / ۳ جولای

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *