آخرین فیلم جودی فاستر رقیب دیزنی در گیشه

COL_BILL_TEMPLATE_21در هفته‌ای که «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» و «کتاب جنگل» همچنان پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمای  آمریکا هستند، فیلم جدید جودی فاستر اکران و فراتر از انتظار ظاهر شد..

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از هالیوود ریپورتر، دیزنی این هفته نیز به فرمانروایی خود بر گیشه سینماهای آمریکا ادامه داد. این کمپانی با دو فیلم «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» و «کتاب جنگل» همچنان بیشترین آمار فروش این روزهای سینمای جهان را در اختیار دارد..

«کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» این هفته علیرغم افت فروش ۵۹ درصدی به فروش چشمگیر ۷۲٫۶ میلیون دلار دست یافت و صدرنشین جدول پرفروش‌های سینمای آمریکا شد. این فیلم تا کنون به فروشی برابر با  ۲۹۶ میلیون دلار در سینماهای آمریکا و ۶۴۵ میلیون دلار در سایر نقاط جهان دست یافته است. مجموع فروش جهانی این فیلم ۹۴۱ میلیون دلار است.

فیلم خاطره‌انگیز «کتاب جنگل» پس از پنج‌هفته هنوز هم قابلیت جذب تماشاگران به سالن سینما را دارد. داستان پسر جنگل این پایان هفته در ۳۹۷۰ سالن سینما به فروشی برابر با ۱۷٫۸ میلیون دلار دست یافت و دومین فیلم پرفروش سینماهای آمریکای شمالی لقب گرفت. مجموع فروش جهانی «کتاب جنگل» در حال حاضر از مرز ۸۰۰ میلیون دلار عبور کرده است.

در این میان اکران «هیولای پول» به کارگردانی جودی فاستر نیز در آمریکای شمالی آغاز شد. این فیلم که به دلیل ساختار و موضوع خود مخاطبان بزرگسال را هدف قرار داده، در افتتاحیه فراتر از انتظار ظاهر شد و در ۳۱۰۴ سالن نمایش بیش از ۱۵ میلیون دلار فروخت. جولیا رابرتس و جرج کلونی بازیگران اصلی «هیولای پول» هستند. این دو بازیگر پیش از این، سال ۲۰۰۴ در فیلم «دوازده یار اوشن» همبازی بودند.

بی‌شک افتتاح چشمگیر «هیولای پول» در جشنواره کن  یکی از دلایل فروش خوب این فیلم در سینماهای آمریکای شمالی است. «هیولای پول» داستان یک چهرۀ تلویزیونی با بازی جرج کلونی است که در یک برنامه زنده تلویزیونی گروگان گرفته می‌شود. جولیا رابرتس نقش تهیه‌کننده این برنامه را بازی می‌کند.  

از «هیولای پول» که بگذریم این هفته جرج مک‌لین فیلم ترسناک و ماورایی با عنوان «تاریکی» را به سینما عرضه کرد. این فیلم در ۱۷۵۵ سالن سینما به نمایش درآمد و به فروشی برابر با ۵٫۲ میلیون دلار دست یافت. داستان فیلم درباره خانواده‌ای است که پس از مسافرت به گرندکنیون نیرویی ماورای طبیعی را با خود به خانه می‌آورند.

کمدی گری مارشال با بازی جینفر آنیستون، جیسون سودکیس و کیت هادسن پنجمین فیلم پرفروش پایان هفته در سینماهای آمریکای شمالی بود. «روز مادر» همانطور که انتظار می‌رفت نسبت به هفته گذشته افت فروش بسیار زیادی داشت. این فیلم با فروشی برابر با ۳٫۱ میلیون دلار مجموع فروش خود در سینماهای آمریکای شمالی را به ۲۸٫۶ میلیون دلار رساند.

در میان فیلم‌های با اکران محدود، «لابستر» به کارگردانی یورگس لانتیموس در چهار سالن نمایش در نیویورک و لس‌آنجلس به نمایش درآمد. این فیلم که نخستین بار سال گذشته در جشنواره کن به نمایش در‌آمده بود در هر سالن بیش از ۱۸۸ هزار دلار فروخت.  کالین فارل، راشل وایز، جان سی.رایلی و بن ویشاو بازیگران «لابستر» هستند.

اقتباس سینمایی ویت استیلمن از رمان «عشق و دوستی» جین آستین نیز در نیویورک و لس‌آنجلس اکران شد و در چهار سالن نمایش در مجموع به فروشی برابر با ۱۳۲ هزار و ۷۵۰ دلار دست یافت.

ردیف

نام فیلم نام کارگردان تعداد سالن‌های سینما هفته اکران فروش آخر هفته

فروش کل در آمریکای شمالی

۱

کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی آنتونی روسو
جو روسو
۴۲۲۶ ۲ ۷۲٫۶

۲۹۵٫۹

۲

کتاب جنگل جان فاورو ۳۹۷۰ ۵ ۱۷٫۸ ۳۱۱٫۸
۳ هیولای پول جودی فاستر ۳۱۰۴ ۱ ۱۵

۱۵

۴

تاریکی

جرج مک‌لین ۱۷۵۵ ۱ ۵٫۲

۵٫۲

۵

روز مادر گری مارشال ۳۲۹۱ ۳ ۳٫۳

۲۸٫۸

۶

زوتوپیا بایرون هاوارد
ریچ مور
جرید بوش
۱۹۳۵ ۱۱ ۲٫۸

۳۳۱٫۸

۷

شکارچی: جنگ زمستان سدریک نیکولاس ترویان ۲۵۱۸ ۴ ۲٫۶

۴۴٫۵

۸

کیانو پیتر آتنیکو ۲۱۲۰ ۳ ۱٫۹

۱۸٫۶

۹

آرایشگاه: اصلاح بعدی مالکوم دی لی ۱۳۳۳ ۵ ۱٫۷

۵۱٫۴

۱۰

رئیس

فالکون ۱۳۵۰ ۶ ۱٫۲

۶۱٫۱

قیمت ها به ملیون دلار است.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *