برگزیدگان اسکار ۲۰۱۶

OSCARS-POSTER

در این مراسم که اجرای آن بر عهده «کریس راک» کمدین آمریکایی بود ، برگزیدگان در ۲۴ شاخه گوناگون سینمایی معرفی ‌شدند.

فهرست کامل برندگان اسکار ۲۰۱۶ به این شرح است:

** بهترین فیلم بلند

نامزدها: «بازگشته»، «کمبود بزرگ»، «مکس دیوانه: جاده خشم»، «اتاق»، «کانون توجه»، «مریخی»، «بروکلین»، «پل جاسوس‌ها»

برنده ” در کانون توجه”

 

** بهترین کارگردانی

نامزدها: «آدام مک‌کی» کمبود بزرگ، «آلخاندرو گونزالز ایناریتو» بازگشته؛ «تام مک‌کارتی» کانون توجه؛ «جورج میلر» مکس دیوانه: جاده خشم؛ «لنی آبراهامسون» اتاق

برنده “الخاندرو گونزالز ایناریتو” برای فیلم “بازگشته”

 

** بهترین بازیگر نقش اول مرد

نامزدها: «برایان کارنستون» ترامبو؛ «مت دیمون» مریخی ؛ «لئوناردو دی‌کاپریو» بازگشته؛ «مایکل فاسبندر» استیو جابز؛ «ادی ردماین» دختر دانمارکی

برنده “لئوناردو دی‌کاپریو” برای فیلم “بازگشته”

 

** بهترین بازیگر نقش اول زن

نامزدها: کیت بلانشت» کارول؛ «بری لارسن» اتاق؛ «سیبرشا رونان» بروکلین؛ «شارلوت رامپلینگ» ۴۵ سال؛ «جنیفر لاورنس» جوی

برنده : “بری لارسن” برای فیلم “اتاق”

 

**بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

نامزدها: «کریستین بیل» کسری بزرگ؛ «تام هاردی» بازگشته؛‌ «مارک رافلو» کانون توجه؛ «مارک رایلنس» پل جاسوس‌ها؛ «سیلوستر استالونه» اعتقاد

برنده “مارک رایلنس” برای فیلم “پل جاسوس‌ها”

 

** بهترین بازیگر نقش مکمل زن

نامزدها: «جنیفر جیسون لی» هشت نفرت‌انگیز؛ «رونی مارا» کارول؛ «راشل آدامز» کانون توجه؛ «آلیسیا ویکاندر» اکس مشینا؛ «کیت وینزلت» استیو جابز

برنده “آلیسیا ویکاندر” برای فیلم “اکس مشینا”

 

** بهترین فیلم غیرانگلیسی

نامزدها: آغوش شیطان (کلمبیا)؛ موستانگ (فرانسه)؛ پسر شائول (مجارستان)؛ ذیب (اردن)؛ یک جنگ (دنمارک)

برندهپسر شائول (مجارستان)

 

** بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

نامزدها: کسری بزرگ؛ بروکلین؛ کارول؛ مریخی؛ اتاق

برنده “کسری بزرگ

 

** بهترین فیلم‌نامه اصلی

نامزدها: پل جاسوس‌ها؛ اکس مکشینا؛ Inside Out؛ کانون توجه؛ از کف خیابان‌های کمپتون

برنده“کانون توجه”

 

** بهترین مستند بلند

نامزدها: امی، سرزمین کارتل، نگاه سکوت، چه اتفاقی افتاد آقای سایمون؟

برنده “امی

 

** انیمیشن بلند

نامزدها: آنومالیسا؛ Inside Out؛ شان دشیپ (گوسفند ناقلا)؛ وقتی مارین آنجا بود

برنده:  Inside Out

 

** بهترین تدوین

نامزدها: کسری بزرگ؛ مکس دیوانه: جا ده خشم؛ بازگشته؛ جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد؛ کانون توجه

برنده “مکس دیوانه: جاده خشم

 

** بهترین موسیقی متن

نامزدها: پل جاسوس‌ها؛ کارول؛ هشت نفرت‌انگیز؛ سیکاریو؛ جنگ ستارگان

برنده  “انیو موریکونه” برای فیلم “هشت نفرت‌انگیز”

 

**بهترین ترانه اصلی

نامزدها: پنجاه طیف خاکستری؛ریسینگ استیشن؛ جوانی؛ شکار زمین؛ شبح

برندهترانه “نوشتن روی دیوار” از “سم اسمیت” در فیلم “شبح”

 

** بهترین فیلم‌برداری

نامزدها: بازگشته؛ کارول؛ هشت نفرت انگیز؛ مکس دیوانه: جاده خشم؛ سیکاریو

برنده “بازگشته

 

** بهترین طراحی لباس

نامزدها: کارول؛ سیندرلا؛ دختر دانمارکی؛ مکس دیوانه: جاده خشم؛ بازگشته

برندهمکس دیوانه: جاده خشم

 

** بهترین مستند، موضوع کوتاه

نامزدها: تیم ۱۲؛ چو آنسوی خطوط؛ کلود لنزمن؛ دختری در رودخانه؛ آخرین روز آزادی

برنده “دختری در رودخانه

 

** نامزدهای چهره‌پردازی

نامزدها: مکس دیوانه؛ بازگشته؛ پیرمرد ۱۰۰ ساله که از پنجره بالا رفت و ناپدید شد

برنده “مکس دیوانه: جاده خشم

 

**بهترین طراحی تولید

نامزدها: پل جاسوس‌ها؛ دختر دانمارکی؛ مکس دیوانه: جاده خشم؛ مریخی؛ بازگشته

برنده “مکس دیوانه: جاده خشم

 

** بهتری میکس صدا

نامزدها: پل جاسوس‌ها؛ مکس دیوانه: جاده خشم؛ مریخی؛ بازگشته؛ جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیرد

برنده“مکس دیوانه: جاده خشم

 

** بهترین صداگذاری

نامزدها: مکس دیوانه: جاده خشم؛ بازگشته؛ مریخی؛ سیکاریو؛ جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد

برنده “مکس دیوانه: جاده خشم”

 

** بهترین جلوه‌های ویژه

نامزدها: اکس مشینا؛ مکس دیوانه: جاده خشم؛ مریخی؛ بازگشته؛ جنگ ستارگان نیرو بر‌می‌خیزد

برنده “اکس مشینا”

 

** بهترین فیلم کوتاه، اکشن زنده

نامزدها: آواماریا؛ روز اول؛ همه چیز خوب خواهد شد؛ شاک؛ شاترر

برنده “شاترر

 

** بهترین فیلم کوتاه، انیمیشن

نامزدها: داستان خرس؛ پرولوگ؛ جهان فردا؛ تیم افسانه‌ای سانجای

برنده “داستان خرس”

 

به این مطلب امتیاز دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *