پرفروش ترین‌هاتازه ها

گیشه به نام متفقین

گیشه به نام متفقین«جانوران‌شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها» محصول کمپانی برادران وارنر به فروش 300 میلیون دلاری دست پیدا کند و این در حالی‌ست که «متفقین» با بازی برد پیت و ماریون کوتیار به جمع فیلم‌های در حال اکران پیوسته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، همچنان دنیای قصه «هری پاتر» از فضاهای محبوب مخاطبان سینمای در آمریکاست و همین موجب شده فروش فیلم «جانوران شگفت‌انگیر و زیستگاه آن‌ها» مورد توجه مخاطبان قرار بگیرد.

براساس گزارش «مهر» اسکرین درباره فروش هفته گذشته فیلم‌ها چنین نوشت:

«جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه‌های آنها» که بر مبنای فیلمنامه جی.کی.رولینگ ساخته شده این آخر هفته اکران خود را در چین و ژاپن آغاز کرد و به ترتیب ۴۱.۱ میلیون دلار و ۱۵.۵ میلیون دلار در این دو منطقه فروخت.

این فیلم در چین فیلم پرفروش هفته شد و تنها در سه روز ۴۱.۱ میلیون دلار فروخت و در ژاپن در پنج روز ۱۵.۵ میلیون دلار در ۹۶۶ سالن سینما کسب کرد.

این فیلم به جز بازار آمریکای شمالی در هفته اخیر ۱۳۲ میلیون دلار دیگر فروخت تا جمع فروشش را در مدت اکرانش در ۶۷ بازار بین‌المللی به ۳۱۷.۵ میلیون دلار برساند.

«جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه‌های آنها» در همه مناطقی که اکران شد همچنان فیلم شماره یک جدول فروش باقی ماند و در بریتانیا ۱۱ میلیون دلار دیگر فروخت و مجموع فروشش را به ۳۷.۶ میلیون دلار رساند. در کره جنوبی نیز با فروش ۷.۴ میلیون دلار در مجموع ۲۴.۶ میلیون دلار فروش کرد و در آلمان با فروش ۶.۱ میلیون دلار دیگر در مجموع ۱۸.۴ میلیون دلار کسب کرد. فروش این فیلم در فرانسه در این آخر هفته ۵.۲ میلیون دلار و در مجموع از زمان اکران ۱۶.۷ میلیون دلار بوده است. این فیلم در آمریکا فیلم دوم هفته شد و بیش از ۴۵ میلیون دلار فروش کرد و مجموع فروشش را به ۱۵۶.۲ میلیون دلار رساند.

فیلم دیگر باکس آفیس هفته انیمیشن «موآنا» بود که با اکران اولش در آمریکا در پنج روز ۸۱.۱ میلیون دلار فروخت و فیلم اول هفته شد و در بازار بین‌المللی نیز با وجود اکران در ۱۲ منطقه ۱۶.۳ میلیون دلار کسب کرد. این فیلم در آمریکا دومین فیلم پرفروش در تعطیلات هفته شکرگزاری شد. «یخ زده» در همین مقطع در سال ۲۰۱۳ مبلغ ۹۳.۶ میلیون دلار کسب کرده بود.

این فیلم در چین نیز همین آخر هفته اکران شد و بعد از «جانوران شگفت انگیز» قرار گرفت و در سه روز ۱۲.۳ میلیون دلار فروخت و جایگاه دومین انیمیشن دیزنی در سه روز اول اکران خود را کسب کرد و پس از «زوتوپیا» قرار گرفت.

این انیمیشن هفته آینده در مناطق جدید از جمله فرانسه، مکزیک، روسیه، اسپانیا و بریتانیا اکران می‌شود.

در این هفته «دکتر استرنج» نیز به فروش خود ادامه داد و با رسیدن به مبلغ ۶۱۶ میلیون دلار از «آیرون من» با فروش ۵۸۵ میلیون دلار نیز جلو زد. فروش این فیلم در ۵۳ منطقه بین‌المللی در هفته اخیر ۹.۸ میلیون دلار و در مجموع ۴۲۰.۹ میلیون دلار بوده است. آرژانتین منطقه جدیدی بود که این فیلم در این آخر هفته در آنجا اکران شد و یک میلیون دلار فروش کرد. این فیلم در چارت آمریکا نیز فیلم سوم بود و بیش از ۱۳ میلیون دلار دیگر فروش کرد.

«متفقین» ساخته رابرت زمکیس با بازی برد پیت و ماریون کوتیار از کمپانی پارامونت نیز با فروش در ۲۳ بازار بین‌المللی در اولین آخر هفته نمایشش ۹.۴ میلیون دلار فروخت که ۸ درصد بیشتر از فروش «پل جاسوسان» اسپیلبرگ در همین بازارها بوده است. این فیلم در فرانسه با نمایش در ۵۴۲ سالن سینما ۲.۸ میلیون دلار فروخت و در بریتانیا با نمایش در ۵۰۱ سالن نمایش ۱.۶ میلیون دلار و در اسپانیا با نمایش در ۴۳۰ سالن نمایش ۱.۳ میلیون دلار کسب کرد. فروش این فیلم در آمریکا ۱۸ میلیون دلار بود. این فیلم با بودجه ۸۵ میلیون دلاری ساخته شده است.

این فیلم هفته آینده راهی چین، روسیه، استرالیا و آلمان می‌شود.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

محمد حسین قلی‌پور

نويسنده سينمايى موسس و سردبير "اى من" موسس و سردبير سايت "Filmovies"

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن