اخبار سینمایی

کمال علیه مسعود

تسنیم نوشت:کمال تبریزی این هفته با حضور در برنامه اینترنتی سی و پنج به صحبت های تند مسعود فراستی و برنامه هفت واکنش نشان داد.
کمال تبریزی که تاکنون اظهارنظری در مورد این جنجال های رسانه ای نشان نداده بود، در یک برنامه اینترنتی و در مصاحبه با جیرانی ضمن پاسخ به فراستی به تحلیل و انتقاد از عملکرد سری جدید برنامه سینمایی هفت پرداخت و خواست که سریعتر این برنامه را تغییر دهند.

مسعود فراستی منتقد سینما، هفته گذشته در برنامه سینمایی «هفت»، فیلم جدید کمال تبریزی یعنی «دونده زمین» را با واژه‌ «دیاثت فرهنگی» تشبیه کرد و استفاده از همین واژه، جنجال های زیادی را در فضای سینمایی کشور بوجود آورد.

این واکنش برخی رسانه‌‌ها و منتقدان سینمایی به اظهارات فراستی و شیوه اجرای برنامه «هفت» تا تقاضا برای شلاق زدن فراستی پیش رفت. همچنین کمال تبریزی ساخت سریال «سرزمین کهن» در تلویزیون را متوقف کرد.

گویا جنجال و تلاش برای تغییر رویه دادن برنامه سینمایی «هفت» ادامه دارد. تا حدی که اصغر فرهادی شب گذشته در مراسم نکوداشتش در خانه سینما از مسایلی که برای کمال تبریزی پیش آمد به شدت انتقاد کرد و از واکنش نشان ندادن خانه سینما و سایر کارشناسان گلایه کرد. او گفت این واکنش نشان ندادن باعث جری شدن آن اقلیت می شود.

کمال تبریزی که تاکنون اظهارنظری در مورد این جنجال های رسانه ای نشان نداده بود، در برنامه اینترنتی سی و پنج ضمن پاسخ به فراستی به تحلیل و انتقاد از عملکرد سری جدید برنامه سینمایی هفت پرداخت و از مسئولان جدید تلویزیون خواست هرچه سریعتر به فکر تغییرات در این برنامه باشند.

تبریزی در جایی از مصاحبه گفته است که فراستی سعی می‌کند از طریق کلمات و نوع نقدی که می‌کند، جنجال رسانه ای راه بیاندازد تا تیتر رسانه ای شود. افرادی مثل ایشان نیاز دارند که خودشان را به روانکاو نشان دهند. یا در جای دیگری از این مصاحبه برای فراستی به عنوان شعبان بی مخ سینمای ایران نام برده است.

 از طرف دیگر در جدیدترین واکنش، مسعود فراستی در گفتگو با خبرگزاری بسیج به خبر توقف ساخت «سرزمین کهن» واکنش نشان داد. او گفت: ما در برنامه هفت انتقادهایی را از آقای تبریزی داشتیم و نسبت به اقدام او برای توقف تصویربردازی سریالش فقط می توانم بگویم به خاطر تعطیلی سریال سرزمین کهن باید اعلام عزای عمومی کنیم!

فراستی در پایان گفت: حرف های من را با یکی از همین شکلک های مجازی منتشر کنید و بنویسید هاهاها!!!

افخمی؛ البته همچنان نظاره‌گر است. یک ماه برنامه ندارد، اما به اندازه چند ماه جنجال درست کرده است.

محمد حسین قلی‌پور

نويسنده سينمايى موسس و سردبير "اى من" موسس و سردبير سايت "Filmovies"

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × چهار =

دکمه بازگشت به بالا