پرفروش ترین افتتاحیه تاریخ سینما

414034“در جستجوی دُری” عنوان پرفروش‌ترین افتتاحیه یک انیمیشن در تاریخ سینمای آمریکا را به نام خود ثبت کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تقریبا ۱۳ سال پس از نمایش موفقیت‌آمیز «در جستجوی نمو»، پیکسار و دیزنی با ارائه «در جستجوی دُری» پرفروش‌ترین افتتاحیه یک انیمیشن در تاریخ سینمای آمریکا را رقم زدند.

این انیمیشن در ۴۳۰۵ سالن سینما نمایش داده شد و با استقبال بی‌نظیر تماشاگران به فروشی برابر با ۱۳۶٫۲ میلیون دلار دست پیدا کرد.­

با این فروش بی‌نظیر «در جستجوی دُری» به راحتی عنوان پرفروش‌ترین فیلم پایان هفته در سینماهای آمریکا را نیز از آن خود کرد. در کنار اکران موفق این انیمیشن فیلم اکشن کمدی «اطلاعات مرکزی» با بازی دواین جانسون و کوین هارت نیز به سینما آمد. این فیلم با فروشی برابر با ۳۴٫۵ میلیون دلار در ۳۵۰۸ سالن سینما دومین فیلم پرفروش سینمای آمریکا بود.

تا پیش از این عنوان پرفروش‌ترین افتتاحیه یک انیمیشن بلند را قسمت سوم «شرک» از کمپانی دریم‌ورکس در اختیار داشت. «شرک ۳» سال ۲۰۰۷ در افتتاحیه ۱۲۱٫۶ میلیون دلار فروش داشت.

«در جستجوی دُری» که در جلب نظر تماشاگران موفق بود، از آن‌ها امتیاز سینمایی A گرفت و به گیشۀ کم‌رونق سینمای آمریکا جانی دوباره بخشید.

الن دِجنرس و آلبرت بروکس صداپیشگان اصلی «در جستجوی دُری» به کارگردانی اندرو استنتون هستند. این گروه در انیمیشن «در جستجوی نمو» نیز حضور داشتند. این بار داستان روی شخصیت دُری و تلاش او برای یافتن پدر و مادرش تمرکز دارد. دُری همراه با نمو و مارلین به یک موسسه دریایی وارد می‌شود و در آنجا با یک نهنگ سفید، یک اختاپوس و یک کوسه سفید آشنا می‌شود.

«اطلاعات مرکزی» برای نخستین بار جانسون و هارت را در یک قاب به تصویر می‌کشد. این فیلم از تماشاگران امتیاز سینمایی A منفی گرفت. بیشتر تماشاگران «اطلاعات مرکزی» افراد بالای ۲۵ سال بودند.

این فیلم به کارگردانی راوسون مارشال تربر داستان یک مامور سیا با بازی جانسون است که پس از سال‌ها دوست دوران نوجوانی خود با بازی کوین هارت را در یک ماموریت با خود همراه می‌کند. ایمی رایان و آرون پال دیگر بازیگران این اکشن کمدی هستند. «اطلاعات مرکزی» محصول مشترک کمپانی‌های نیولاین، برادران وارنر و یونیورسال با بودجه‌ای ۵۰ میلیون دلاری ساخته شده است.

با آغاز اکران «در جستجوی دُری» و «اطلاعات مرکزی»، فیلم «احضار روح ۲» صدر جدول پرفروش‌ها را از دست داد و به ردۀ سوم پرفروش‌های سینمای آمریکا سقوط کرد. فیلم ترسناک جیمز وان این پایان هفته در ۳۲۵۶ سالن سینما به فروشی برابر با ۱۵٫۶ میلیون دلار دست یافت. این میزان فروش ۶۲ درصد کمتر از فروش هفته گذشته این فیلم بود. «احضار روح ۲» تا کنون به فروشی بیش از ۱۸۷ میلیون دلار در سرتاسر جهان دست یافته است.

اما میزان کاهش فروش «وارکرفت» از این هم چشمگیرتر بود. این فیلم پرهزینه که با اقتباس از یک بازی ویدئویی ساخته شده است با ۷۳ درصد کاهش نسبت به هفته گذشته در ۳۴۰۶ سالن سینما تنها ۶٫۵ میلیون دلار فروش داشت. این فیلم پرهزینه در طول ۱۰ روز اکران در سینمای آمریکا تنها ۳۷٫۷ میلیون دلار فروش داشته است. البته فروش فیلم در سینمای چین شکست تجاری آن در آمریکا را جبران می‌کند. فروش «وارکرفت» در چین ۲۰۵ میلیون دلار بوده است.

ردیف

نام فیلم

نام کارگردان

تعداد سالن‌های سینما

هفته اکران

فروش آخر هفته

فروش کل در آمریکای شمالی

۱در جستجوی دُریاندرو استنتون۴۳۰۵۱۱۳۶٫۲۱۳۶٫۲
۲اطلاعات مرکزیراوسون مارشال تربر۳۵۰۸۱۳۴٫۵۳۴٫۵
۳احضار روح ۲جیمز ون۳۳۵۶۲۱۵٫۶۷۱٫۱
۴حالا مرا می‌بینی ۲لوییس لتریر۳۲۳۲۲۹٫۷۴۱٫۴
۵وارکرفتدانکن جونز۳۴۰۶۲۶٫۵۳۷٫۷
۶مردان‌ایکس: آپولاکیپسبرایان سینگر۲۶۳۲۴۵٫۲۱۴۶٫۱
۷لاک‌پشت‌های نینجادیوید گیرن۳۰۸۶۳۵٫۲۷۱٫۹
۸من پیش از توتئا شاروک۲۶۴۵۳۴٫۲۴۶٫۴
۹آلیس آنسوی آینهجیمز بابین۱۸۸۰۴۳٫۶۶۹٫۳
۱۰کاپیتان آمریکا: جنگ داخلیآنتونی روسو
جو روسو
۱۴۳۴۷۲٫۳۴۰۱٫۳

 

منبع: هالیوودریپورتر / ۱۹ ژوئن

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *