نشست خانه دیگری

شست خبری فیلم سینمایی «ایتالیا ایتالیا» با حضور عوامل و بازیگرانش در اولین روز از جشنواره سی و پنجم در برج میلاد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در ابتدای این نشست که با حضور کاوه صباغ زاه فیلمنامه نویس و کارگردان، مهدی صباغ زاده تهیه کننده، سارا بهرامی، حامد کمیلی، فرید سجادی حسینی، معین مطلبی مدیر فیلمبرداری و ژینوس پدرام تدوینگر و با اجرای محمود گبرلو برگزار شد کاوه صباغ زاده درباره ساخت این فیلم و لحن طنز آن گفت: «در زمان ساخت این فیلم فشار زیادی روی من بود و این فشار خودش را به شکل طنز در فیلم نشان داد. فیلمنامه از ابتدا قرار نبود طنز باشد ولی در مسیر این اتفاق افتاد و من هم آن را ادامه دادم.»

کارگردان «ایتالیا ایتالیا» در ادامه درباره انتخاب حامد کمیلی برای نقش اصلی فیلمش گفت: «برای این نقش با بازیگران زیادی صحبت کردیم و حامد کمیلی آخرین گزینه ما بود. هیچ بازیگری حاضر نشد ریسک کند و این نقش را قبول کند اما حامد خیلی برای ایفای خوب این نقش تلاش کرد و تا حدود خیلی زیادی هم موفق شد.»

سارا بهرامی یکی از بازیگران اصلی «ایتالیا ایتالیا» در ادامه این نشست درباره فیلم و حضورش در آن گفت: «زمانی که برای بار اول فیلمنامه این فیلم را خواندم به خاطر سابقه دوستی و همکاری چند سالهای که با کاوه صباغ زاده داشتم به او گفتم این چه فیلمنامه ای است که نوشتی و قبول نکردم در فیلم بازی کنم. اما با هم صحبت کردیم و من متقاعد شدم.»

 بهرامی افزود: «البته همان ابتدا به کاوه گفتم که این فیلم یا یک شاهکار سینمایی می شود یا فیلمی می شود که خودمان هم نمی توانیم در برج میلاد به تماشایش بنشینیم.»

این بازیگر همچنین تصریح کرد: «من یک بازیگرم و خوشحال می شوم شانس بازی در نقش های متفاوت را داشته باشم. این نقش با بسیاری از نقش های قبلی که من بازی کردم تفاوت دارد و از این بابت خوشحالم چون با این انتخاب وارد یک چالش جدید شدم و از کاوه صباغ زاده بابت اعتمادی که به من کرد تشکر می کنم.»

مهدی صباغ زاده تهیه کننده و پدر کاوه صباغ زاده در ادامه و در پاسخ به سوالی درباره احتمال حذف سکانس پایانی فیلم و به معنا شدن کلیت فیلم گفت: «بسیاری از مدیران وزارت ارشاد این سکانس را دیدند و از آن لذت بردند و خوشبختانه تذکری هم در این باره وجود نداشته که جای دارد از این دوستان تشکر کنم.»

حامد کمیلی دیگر بازیگر اصلی فیلم «ایتالیا ایتالیا» در ابتدای صحبت هایش درباره ایفای نقشی فانتزی در یک فیلم موزیکال و فانتزی گفت: «به عنوان یک بازیگر این نقش برای من نقشی جذاب بود که تا به حال سراغش نرفته بودم. ابتدا که فیلمنامه این کار را خواندم احساس کردم این نقش می تواند برایم ریسک داشته بادش و از این بابت خوشحال شدم.»

کمیلی در ادامه تصریح کرد: «من همیشه سعی می کنم در سینما به دنبال تجربه های جدید باشم و امروز از این کار راضی هستم، ضمن اینکه جسارت کاوه صباغ زاده در ساخت این فیلم و پرداختن به این ژانر در شرایطی که موجی از ساخت آثار اجتماعی در سینمای ایران به راه افتاه است قابل ستودن است.»

بازیگر «ایتالیا ایتالیا» در پاییان یادی از بزرگان سینمای ایران و جای خالی شان در جشنواره امسال کرد و گفت: «امسال جای بسیاری از بزرگان سینما از جمله کیانوش عیاری و دکتر احمدرضا معتمدی در جشنواره سی و پنجم خالی است، این بزرگان باید در جشنواره حضور داشتند تا اعتبار بیشتری به جشنواره و ما بدهند.»

همچنین در روز اول نشست خبری فیلم «خانه دیگری» عصر یکشنبه در سالن همایش های برج میلاد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نشست خبری فیلم «خانه دیگری» به کارگردانی بهنوش صادقی عصر روز یکشنبه در با حضور کارگردان، پژمان بازغی، مستانه مهاجر تدوینگر، مهنوش صادقی فیلمنامه نویس و بازیگران فیلم لیلا زارع، ناصر هاشمی، روشنک گرامی برگزار شد.

در ابتدای نشست پژمان بازغی با انتقاد از منتقدین با تجربه که در نشست حاضر نشده اند گفت: «از نبود منتقدان ناراحت و ناراضی هستم، دوران بی‌اعتمادی به فیلمسازان فیلم اولی تمام شده است، چرا منتقدان با سابقه و با تجربه در این جلسه حضور ندارند. این مسئله تنها دو دلیل می‌تواند داشته باشد، اول اینکه این عزیزان به فیلم‌های اولی اهمیت نمی‌دهند که این خیلی زشت و ناپسند است و یا اینکه فیلم را دیده‌اند که این هم امکان ندارد.»

او همچنین گفت: «جریان سینما در چندسال گذشته به جریان موفق جامعه بدل شده است و مردم فیلم خوب می‌خواهند، من در چندسال اخیر فیلمنامه‌های کارگردان‌های اولی به دستم می‌رسید و وقتی می‌دیدم که توانایی لازم را دارند می‌پذیرفتم. این فیلم هم به بیان دوگانگی شخصیتی و بی‌توجهی ما به سنت‌هایمان می‌پردازد.

در ادامه نشست صادقی کارگردان درباره فیلم و مشکل صدایی که پیش آمد گفت: «فیلمنامه هسته اولیه یک اثر است و فیلم ما یک فیلم مستقل و خصوصی است و از همه عوامل حرفه‌ای فیلم که به من اعتماد کردند ممنونم. بابت مشکلی هم که ایجاد شد معذرت می‌خواهم، همه این مشکلات بابت عجله‌ای است که از سوی جشنواره صورت گرفت.»

در پایان هم اکبری تهیه‌کننده فیلم از مشکلی که برایش به وجود آمد و باعث شد با تاخیر به نشست برسد عذرخواهی کرد و گفت: «این نوع نمایش فیلم آن چیزی نبود که ما می‌خواستیم.»

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *