نرودا در اسکار ۲۰۱۷

نرودا در اسکار 2017فیلم «نرودا» به کارگردانی پابلو لارائین به عنوان نماینده کشور شیلی در هشتادونهمین دوره جوایز اسکار به آکادمی علوم و هنرهای سینما معرفی شد.

به گزارش فیلموویز به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، «نرودا» زندگینامه پابلو نرودا شاعر برنده جایزه نوبل اهل شیلی است. در این فیلم گائل گارسیا برنال نقش پلیسی را بازی می‌کند که در تعقیب پابلو نرودا است.

این فیلم نخستین بار در بخش دو هفته کارگردانان شصت و نهمین دوره جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد و از ۱۶ دسامبر در آمریکا اکران خواهد شد. لوییس نکو بازیگر اهل شیلی در «نرودا» نقش شاعر و سناتور کمونیست شیلیایی را بازی می‌کند.

لارائین در این فیلم بر دوره‌ای که نرودا پس از ترک کنگره تحت تعقیب پلیس شیلی بود، تمرکز کرده است.

این کارگردان سال ۲۰۱۵ نیز با فیلم «باشگاه» نماینده شیلی در جوایز اسکار بود. او تنها کارگردان اهل شیلی است که سابقه نامزد شدن برای جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان را با فیلم «نه» در کارنامه دارد. گائل گارسیا برنال بازیگر سریال «موتسارت در جنگل» در فیلم «نه» نقش اصلی فیلم را بازی می‌کرد.

در حال حاضر نام لارائین بیشتر برای کارگردانی فیلم «جکی» درباره ژاکلین کندی همسر رییس‌جمهور پیشین آمریکا در رسانه‌ها برده می‌شود. بازی درخشان ناتالی پورتمن در «جکی» نام این بازیگر را به عنوان یکی از شانس‌های اسکار مطرح کرده است.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *