درباره ما

بسم الله…

تجربه موفق نقد فیلم در “وبلاگ ای من” در سال‌های گذشته ما را بر آن داشت تا با ایجاد سایت “فیلموویز” ضمن توسعه فعالیت‌های خود در حوزه آموزش و تولید محتوا، از سایر قابلیت‌های فضای مجازی برای انتقال ایده‌ها و اندیشه‌هایمان بهره گیریم. گروه نویسندگان فیلموویز خود را موظف به صیانت از اعتماد مخاطب می‌دانند و بر این اساس هر اثر سینمایی را صرفا بر مبنای میزان تطابق آن با جایگاه هنر و اصول سینما مورد ارزیابی قرار می‌دهند و از موضع گیری‌های سیاسی، له یا علیه فیلم پرهیز می‌نمایند. هر چند نمی توان سیاست را از هنر امروز جدا دانست اما رعایت انصاف و پرهیز از بهره‌برداری‌های سیاسی مهمترین اصلی است که تمام نویسندگان سایت فیلموویز برای تحقق آن هم قسم شده‌اند.
به همت گروه نویسندگان تا کنون نقد بیش از صد و پنجاه فیلم سینمایی داخلی و خارجی در سایت قرار گرفته است و آرشیو نقد فیلم های جشنواره سی و یکم تا سی و پنجم فجر از منوی “سینمای ایران” قابل دسترسی است. تمرکز اصلی سایت فیلموویز بر نقد آثار سینمای ایران است اما این مسئله ما را از بررسی آثار مهم سینمای جهان بازنداشته است و مخاطبان می‌توانند با رجوع به منوی “سینمای جهان” از نقد فیلم‌های غیرفارسی زبان جهان بهره‌مند شوند. امید است آرشیو ایجاد شده با همکاری مخاطبان گرامی روز به روز کامل‌تر گردد.
بدین منظور علاقه مندان می‌توانند نقدهای خود را از طریق منوی “ارسال مطلب” و یا از طریق ایمیل به آدرس   admin@filmovies.ir ارسال نمایند. بدیهی است مطالب ارسالی با نام نویسنده در سایت منتشر خواهد شد.
گروه همکاران ما در بخش چندرسانه ای در تلاشند تا با به اشتراک گذاری آثار ارزشمند سینما در قالب فیلم و انیمیشن‌های کوتاه به ارتقای ذائقه بصری مخاطبین ارجمند بپردازند. آرشیو این آثار و همچنین مجموعه‌ای از موسیقی متن آثار ارزشمند سینمای جهان از منوی “چند رسانه ای” قابل دسترس است.
رویکرد دست اندرکاران فیلموویز در پوشش اخبار سینمایی پرهیز از گزافه‌گویی و تبدیل شدن به سایت تخصصی اخبار سینمایی است. از همین رو همکاران ما تلاش می‌کنند صرفا اخبار مربوط به جشنواره‌ها و یا نشست‌های تخصصی  که می‌تواند نقشی در سواد رسانه‌ای یا هنری مخاطبین ارجمند داشته باشد در بخش “تازه ها” منعکس نمایند.
به تناسب برگزاری جشنواره‌های سینمایی یا سایر اتفاقات روز سینما، یادداشت‌هایی پیرامون تاریخچه جشنواره‌ها، کمپانی‌های بزرگ فیلمسازی و یا کشورهای صاحب سبک در صنعت سینما در سایت قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است “یادداشت ها”بخش غیرتالیفی سایت فیلموویز محسوب می‌شود و با ذکر منبع عینا در خروجی سایت قرار می‌گیرد.
امید است سایت “فیلموویز” با همکاری و همراهی شما مخاطبان عزیز، گامی در مسیر افزایش آگاهی سینمایی و رسانه‌ای جامعه بردارد.

 

محمد حسین قلی پور
سردبیر تحریریه سایت فیلموویز
اسفند ۱۳۹۴

 

دکمه بازگشت به بالا