پرفروش ترین‌هاتازه ها

حسابدار صدرنشین

1تماشاگران در موضعی کاملا مخالف منتقدان سینمایی از فیلم تازه بن افلک استقبال کردند تا فیلم «حسابدار» پرفروش‌ترین فیلم سینمای آمریکا در هفته گذشته شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «حسابدار» به کارگردانی گوین اکونر با فروشی برابر با ۲۴ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار اکران خود را در بیش از سه هزار سالن سینما در آمریکای شمالی آغاز کرد. این میزان فروش در افتتاحیه با وجود نظر منفی منتقدان سینمایی بسیار بیشتر از چیزی بود که قبل از اکران فیلم پیش‌بینی می‌شد.

کمپانی برادران‌وارنر برای ساخت فیلم «حسابدار» ۴۰ میلیون دلار هزینه کرده که با در نظر گرفتن فروش افتتاحیه به نظر می‌رسد از نظر تجاری فیلم موفقی باشد. ۸۶ درصد از تماشاگران این فیلم بالای ۲۵ سال و ۶۸ درصد بالای ۳۵ سال داشتند.

در این فیلم بن افلک نقش حسابدار ماهری را بازی می‌کند که کارش حساب‌سازی برای خلاف‌کاران و کارتل‌های بزرگ مواد مخدر است. حسابدار ماهر داستان زمانی که تحت نظر وزارت خزانه‌داری قرار می‌گیرد به یک کمپانی وارد می‌شود تا آب‌ها از آسیاب بیافتد.

آنا کندریک، جی.کی سیمونز و جان لایتو دیگر بازیگران «حسابدار» هستند. جف گلداشتاین رییس توزیع داخلی کمپانی برادران وارنر گفت:‌ «عملکرد فیلم در گیشه فراتر از انتظار است. ما انتظار داشتیم که فیلم در نهایت چیزی بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون دلار در افتتاحیه بفروشد.»

فروش افتتاحیه «حسابدار» در مقایسه با فیلم‌های دیگر افلک چون «شهر» و «آرگو»‌ و حتی فروش افتتاحیه فیلم «عشای سیاه» با بازی جانی دپ عملکرد بهتری داشت.

«حسابدار» پیش از اکران در آمریکا در ۱۰ کشور خارجی اکران شد و در این کشورها نیز ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار دیگر فروخت.

اما در بازارهای خارجی بی‌شک فیلم تازه ران هاوارد حکمران مطلق گیشه‌ها بود. «دوزخ / Inferno» دنباله‌ فیلم‌های «کد داوینچی» و «فرشتگان و شیاطین» است که همگی با اقتباس از سری کتاب‌های پرفروش دن براون ساخته شده‌اند. در این فیلم باز هم تام هنکس در نقش رابرت لنگدون ظاهر شده است.

«دوزخ» دو هفته پیش از اکران در آمریکا در ۵۳ کشور خارجی اکران شد و در این بازارها به فروش برابر با ۵۰ میلیون دلار دست پیدا کرد. بودجه ساخت این فیلم ۷۵ میلیون دلار بود. برای مقایسه بد نیست بدانیم فیلم «فرشتگان و شیاطین» سال ۲۰۰۹ با دو برابر این هزینه ساخته شده بود. هر دو فیلم «کد داوینچی» و «فرشتگان و شیاطین» در بازارهای خارجی بهتر از آمریکا عمل کردند. نمایش جهانی «دوزخ» در فلورانس ایتالیا آغاز شد و بیشترین فروش فیلم هم در ایتالیا رقم خورد.  

البته تام هنکس و بن افلک تنها ستارگانی نبودند که تماشاگران را به سالن‌های سینما کشاندند، کوین هارت کمدین سرشناس سینمای آمریکا نیز با استندآپ کمدی «کوین هارت:‌ حالا چی؟» بر پرده نقره‌ای ظاهر شد. این فیلم با اکران در بیش از دو هزار سالن سینما به فروشی برابر با ۱۲ میلیون دلار در افتتاحیه دست یافت. این میزان فروش برای «کوین هارت:‌ حالا چه؟» کافی بود تا بالاتر از فیلم «دختری در قطار» در رده دوم پرفروش‌های سینما آمریکا بایستد.

«کوین هارت: حالا چه؟» به کارگردانی لزلی اسمال و تیم استوریِ، هال بری و دان چیدل هم در استندآپ کمدی کوین هارت حضوری کوتاه دارند. ساخت این فیلم کمتر از ۱۰ میلیون دلار هزینه داشت و ۴۶ درصد از تماشاگران آن زیر ۲۵ سال داشتند.

سومین پیشنهاد تازه سینمای آمریکا برای تماشاگران چندان جذابیتی نداشت. «مکس استیل»‌ با اکران گسترده در بیش از دو هزار سالن سینما در افتتاحیه ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار فروخت.

این فیلم ماجراجویانه علمی تخیلی داستان نوجوانی به نام مکس مک‌گراث و همراه بیگانه‌اش استیل را پیگیری می‌کند که قدرت‌های تازه‌شان را با هم می‌آمیزند تا به مکس استیل تبدیل شوند. این دو همراه عجیب سرنوشت به هم پیوسته‌شان را می‌پذیرند تا به جنگ نیروهای اهریمنی بروند.

استوارت هندلر کارگردانی «مکس استیل»‌ را با فیلمنامه‌ای از کریستوفر یوست برعهده داشت. بن وینچل، آنا ویلافین، اندی گارسیا، ماریا بلو و بیلی اسلاتر بازیگران فیلم هستند.

در این میان فیلم «تولد یک ملت» به کارگردانی نیت پارکر در دومین هفته اکران برای باقی ماندن در جمع ۱۰ فیلم پرفروش هفته دست و پا می‌زد. درام شورش برده‌های سیاه‌پوست این هفته با افت فروش ۶۰ درصدی نسبت به هفته نخست اکران تنها ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار فروش داشت و در انتهای جدول پرفروش‌ها ایستاد.

«تولد یک ملت» که تا پیش از رو شدن پرونده تجاوز قدیمی نیت پارکر یکی از شانس‌های مسلم اسکار ۲۰۱۷ بود در ۱۰ روز نخست اکران در سینماهای آمریکای شمالی به فروشی برابر با ۱۲ میلیون دلار دست پیدا کرده است.

نام فیلم

نام کارگردانتعداد هفته اکران

فروش پایان هفته

مجموع فروش
حسابدار / The Accountantگوین اکونر۱۲۴.۷۲۴.۷
کوین هارت:‌ حالا چی / Kevin Hart: What now لزلی اسمال

تیم استوریِ

۱۱۱.۹۸۱۱.۹۸
دختری در قطار /  The Girl on the Trainتیت تیلور۲۱۱.۹۷۴۶.۶
خانه دوشیزه پرگرین برای بچه‌های عجیب /

miss peregrine’s home for peculiar children

تیم برتون۳۸.۹۶۵.۸
دیپ‌واتر هورایزون / DeepWater Horizonپیتر برگ۳۶.۴۴۹.۳
لک‌لک‌ها / Strokesدوج سوئیتلند۴۵.۶۵۹.۱
هفت دلاور / Magnificent Sevenآنتوان فوکوآ۴۵.۲۸۴.۸
مدرسه راهنمایی بدترین سال‌های زندگی من۲۴.۳۱۳.۸
سالی / Sullyکلینت ایستوود۶۳۱۱۸.۴
تولد یک ملت / The Birth of a Nationنیت پارکر۲۲.۷۱۲.۲

منبع:‌ هالیوودریپورتر / ۱۶ اکتبر، ترجمه :‌ فرزاد مظفری

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

محمد حسین قلی‌پور

نويسنده سينمايى موسس و سردبير "اى من" موسس و سردبير سايت "Filmovies"

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن