بفروش و بترسان

فیلمی ترسناک و انیمیشنی با محوریت حیوانات ماجراجو برای رقابت با «برج تاریک» و «دانکرک» به پرده سینماهای آمریکا آمدند.

به گزارش فیلموویز به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، فیلم ترسناک «آنابل: خلقت» محصول تازه کمپانی برادران وارنر از دنیای عروسکی که وحشت را به پرده سینما آورد، از سه اثر پیش از خود قدرتمندتر بر پرده ظاهر شد و با ۳۵ میلیون دلار فروش در صدر جدول پرفروش‌های سینماهای آمریکا قرار گرفت.

بر خلاف «آنابل:‌ خلقت»‌، عملکرد کلی گیشه سینمای آمریکا در هفته گذشته چندان رضایت‌بخش نبود و فروش کلی سینما نسبت به زمان مشابه در سال گذشته ۳۰ درصد کاهش پیدا کرد که نتیجه ادامه عملکرد ضعیف «برج تاریک»‌، «دیترویت» و فروش پایین انیمیشن «عملیات آجیلی ۲» در افتتاحیه بود.

«آنابل: خلقت» به کارگردانی دیوید اف سندبرگ داستان مردی عروسک‌ساز و همسرش را روایت می‌کند که پس از مرگ دختر کوچک‌شان چندین دختر یتیم و پرستار آن‌ها را در خانه‌شان می‌پذیرند. مهمانان خانه خیلی زود هدف حمله عروسکی به نام آنابل قرار می‌گیرند که ساخته دست مرد عروسک‌ساز است. بیش از نصف تماشاگران «آنابل: خلقت» (۵۲ درصد) زنان بودند و ۴۶ درصد آن‌ها بالای ۲۵ سال سن داشتند.

تابستان سال گذشته فیلم ترسناک «احضار روح ۲» در افتتاحیه بیش از ۴۰ میلیون دلار فروش داشت و در نهایت با فروش ۳۲۰ میلیون دلاری در سراسر جهان به کار خود پایان داد. جف گلداستاین از کمپانی برادران وارنر با اعلام رضایت از فروش افتتاحیه فیلم گفت:‌ «با در نظر گرفتن گیشه کم رمق تابستان فروش ۳۰ میلیون دلاری «آنابل»‌ مایه خوشحالی است.»

کمپانی برادران وارنر بی شک تا اینجای تابستان با ارائه فیلم‌هایی چون «زن شگفت‌انگیز»، «دانکرک» و اکنون «آنابل» موفق‌ترین کمپانی هالیوود بوده است. «دانکرک» پس از گذشته چهار هفته همچنان با قدرت در میان پرفروش‌های سینمای آمریکا حضور دارد و هفته گذشته نیز با فروش ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار دلاری در رده دوم پرفروش‌های قرار گرفت. فروش جهانی فیلم تازه کریستوفر نولان تا اینجای کار در سراسر جهان به بیش از ۳۶۳ میلیون دلار رسیده است که برای فیلمی درام درباره جنگ جهانی دوم عملکرد بسیار خوبی به شمار می‌رود.

هفته گذشته گیشه بین‌الملل در اختیار اثری از سینمای چین با عنوان «جنگجوی گرگ ۲» بود که به فروشی برابر با ۸۳ میلیون دلار دست پیدا کرد. البته همانگونه که انتظار می‌رود بخش اعظم این فروش در گیشه چین؛ دومین بازار بزرگ سینمای جهان، به دست آمد. پس از «جنگجوی گرگ ۲»‌ دومین فیلم پرفروش گیشه بین‌الملل «آنابل: خلقت» بود که در ۳۹ کشور اکران شد و ۳۶ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار فروخت.

اثر تازه‌ دیگری که هفته گذشته در آمریکا اکران شد، انیمیشن «عملیات آجیلی ۲» بود که در افتتاحیه تنها ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار فروش داشت که تقریبا از نصف فروش افتتاحیه قسمت اولین فیلم نیز کمتر است که سال ۲۰۱۴ در افتتاحیه بیش از ۱۹ میلیون دلار فروش داشت.

«عملیات آجیلی ۲» به کارگردانی کال برانکر داستان ماجراجویی گروهی از حیوانات است که در پی متوقف کردن ساخت پارکی تفریحی هستند که قرار است جای محل زندگی آن‌ها ساخته شود. جکی چان، کاترین هیگل، مایا رودولف و ویل آرنت صداپیشگان «عملیات آجیلی ۲» هستند.

در این میان فیلم «برج تاریک» با بازی متیو مک‌کانهی تنها یک هفته در صدر جدول پرفروش‌های آمریکا بود و در دومین هفته اکران با افت فروش چشمگیر تنها ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار فروش داشت تا در جایگاه چهارم قرار گیرد. فروش ۱۰ روز نخست «برج تاریک» ناامیدکننده و تنها ۳۴ میلیون دلار است.

فیلم «سفر دختران» یکی از کمدی‌های پرفروش چند وقت اخیر سینمای آمریکا است. این فیلم نیز هفته گذشته با ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار فروش در ردیف پرفروش‌های سینمای آمریکا قرار داشت.

یکی دیگر از فیلم‌های پرفروش هفته گذشته اقتباسی سینمایی از کتاب خاطرات پرفروش جانت والز با عنوان «قلعه شیشه‌ای» بود که در رده نهم پرفروش‌ها قرار گرفت. تعداد سینماهای محل نمایش این اثر درام از رقبای حاضر بر پرده بسیار کمتر بود و در هزار و ۴۰۰ سالن سینما ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار بلیت فروخت. بری لارسن بازیگر برنده جایزه اسکار در «قلعه شیشه‌ای» نقش جانت والز را بازی می‌کند. در این فیلم وودی هارلسون نقش پدر الکلی والز را بازی می‌کند و نایومی واتس در نقش مادرش ظاهر شده است.

در این میان فیلم تازه کاترین بیگلو با نام «دیترویت» در هفته دوم نمایش با افت فروش ۵۸ درصدی روبه‌رو شد و با فروش ۳ میلیون دلاری جایی میان ده اثر پرفروش سینمای آمریکا نیافت.

ردیفنام فیلمنام کارگردانفروش آخر هفتهفروش کل در آمریکای شمالی 

بودجه

۱آنابل: خلقتدیوید اف سندبرگ۳۵۳۵۱۵
۲دانکرککریستوفر نولان۱۱.۴۱۵۳.۷۱۰۰
۳عملیات آجیلیکال برانکر۸.۹۸.۹
۴برج تاریکنیکولاج آرسل۷.۹۳۴.۳۶۰
۵فیلم ایموجی‌تونی لئوندیس۶.۶۶۳.۶۵۰
۶سفر دخترانمالکوم دی‌.لی۶.۵۹۷.۲۱۹
۷مرد عنکبوتی: بازگشت به خانهجان واتس۶.۱۳۰۶.۵۱۷۵
۸آدم رباییلوئیس پریتو۵.۲۱۹.۴
۹قلعه شیشه‌ایدستین دنیل کرتون۴.۹۴.۹
۱۰بلوند اتمیدیوید لیچ۴.۶۴۲.۸۳۰

قیمت ها به میلیون دلار است.

منبع: هالیوودریپورتر/ ۱۳ اوت؛ ترجمه: فرزاد مظفری

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *