بازگشت طوفانی روز استقلال

thumb-64bcRmr3_1449125104_565fe4f0e1fff_600x01فیلم جدید رولند امریش در رقابت با انیمیشن موفق «در جستجوی دُری» موفقیتی به دست نیاورد و با وجود اکران گسترده دومین فیلم پرفروش پایان هفته سینمای آمریکا بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اکران فیلم «روز استقلال: بازخیز» به کارگردانی رولند امریش در ۴۰۶۸ سالن سینما در آمریکا آغاز شد. فیلم تازه امریش در افتتاحیه به فروشی برابر با ۴۱٫۶ میلیون دلار دست یافت.

این فیلم دنباله‌ای بر فیلم «روز استقلال» است که سال ۱۹۹۶ به سینما آمد و هم‌اکنون به غیر از آمریکا در ۵۷ کشور دیگر نیز اکران می‌شود. از مجموع ۱۴۳٫۷ میلیون دلار فروش جهانی فیلم بیش از ۱۰۰ میلیون دلار آن در بازارهای خارجی به دست آمده است.

فیلم تازۀ امریش با هزینۀ ۱۶۵ میلیون دلار ساخته شده است و این بار بر خلاف قسمت اول دیگر خبری از حضور ویل اسمیت در فیلم نیست. قسمت اول «روز استقلال» ۲۰ سال پیش از به سینما آمد و با فروش بی‌نظیر ۸۱۷٫۴ میلیون دلاری در رده یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما تا آن زمان قرار گرفت.

داستان «روز استقلال: بازخیز» دو دهه پس از اتفاقات فیلم اول روی می‌دهد و این بار هم بیگانگان دوباره به زمین حمله می‌کنند. این بار در غیاب ویل اسمیت ستارگان تازه‌ای چون لیام همسورث، جسی آشر در کنار بازیگران قدیمی فیلم چون بیل پلمن، جف گلدبلوم و جاد هیرش نقش‌آفرینی می‌کنند.  

 «روز استقلال» در رقابت با «در جستجوی دُری» هیچ حرفی برای گفتن نداشت. «در جستجوی دُری» در دومین هفته اکران نیز بسیار پرفروش بود و در بیش از چهار هزار سالن سینما ۷۳٫۲ میلیون دلار فروش داشت تا همچنان پرفروش‌ترین فیلم در حال اکران سینمای آمریکا باشد. فروش جهانی انیمیشن جدید پیکسار و دیزنی تا کنون ۳۹۷ میلیون دلار بوده که ۲۸۶٫۶ میلیون دلار آن از فروش فیلم در آمریکا به دست آمده است.

تریلر جدید سونی با عنوان «آب‌های کم‌عمق» هم این پایان هفته در سینماهای آمریکا افتتاح شد و با نمایش در ۲۹۶۲ سالن به فروشی برابر با ۱۶٫۷ میلیون دلار دست یافت. این فیلم پس از فیلم‌های «در جستجوی دُری»، «روز استقلال: بازخیز» و کمدی «اطلاعات مرکزی» در رده چهارم پرفروش‌ترین‌های سینمای آمریکا ایستاد. «آب‌های کم‌عمق» داستان موج‌سواری با بازی بلیک لایولی است که وارد نبردی مرگبار با یک کوسه سفید می‌شود. هزینه ساخت این فیلم ۱۷ میلیون دلار بوده است.

کمدی «اطلاعات مرکزی» این هفته با افت فروش ۴۸ درصدی نسبت به هفته اول اکران با فروشی برابر با ۱۸٫۴ میلیون دلار سومین فیلم پرفروش سینمای آمریکا بود. «اطلاعات مرکزی» با بازی دواین جانسون و کوین هارت در ۱۰ روز نخست نمایش در آمریکا ۶۹٫۳ میلیون دلار فروش داشته است.

البته تمام فیلم‌های تازه وارد فروش بالایی نداشتند. برای نمونه فیلم «ایالت آزاد جونز» با بازی متیو مک‌کانهی با وجود اکران گسترده در ۲۸۱۵ سالن سینما تنها ۷٫۸ میلیون دلار فروخت. این میزان فروش برای فیلمی با بازی مک‌کانهی در سال‌های اخیر بی‌نظیر است. در حقیقت فیلم «ایالت آزاد جونز» به کارگرداین گری راس از نقدهای منفی بیشترین لطمه را خورد. این در حالی است که تماشاگران اکثرا از تماشای فیلم راضی بودند و امتیاز سینمایی خوب A منفی را برای آن در نظر گرفتند. بودجه ساخت فیلم ۵۰ میلیون دلار بود.

 

ردیف

نام فیلمنام کارگردانتعداد سالن‌های سینماهفته اکرانفروش آخر هفته

فروش کل در آمریکای شمالی

۱

در جستجوی دُریاندرو استنتون۴۳۰۵۲۷۳٫۲

۲۸۶٫۶

۲

روز استقلال: بازخیز

رولاند امریچ۴۰۶۸۱۴۱٫۶۴۱٫۶
۳اطلاعات مرکزیراوسون مارشال  تربر

۳۵۰۸

۲

۱۸٫۴۶۹٫۳

۴

آب‌های کم‌عمقجائومه کوئه سرا۲۹۶۲۱۱۶٫۷

۱۶٫۷

۵ایالت آزاد جونز

گری راس

۲۸۱۵

۱

۷٫۸

۷٫۸

۶

احضار روح ۲جیمز ون۳۰۳۳۳۷٫۷

۸۶٫۹

۷

حالا مرا می‌بینی ۲

لوییس لتریر۲۷۴۵۳۵٫۶

۵۲

۸

مردان ایکس: آپوکالیپس

برایان سینگر۱۶۷۹۵۲٫۵۱۵۱٫۱

۹

لاک‌پشت‌های نینجا: خروج از سایه‌ها

دیوید گیرن۱۹۴۷۴۲٫۴

۷۷٫۱

۱۰

آلیس آنسوی آینه

جیمز بابین

۴۹۵

۵

۲٫۱

۷۴٫۵

قیمت ها به ملیون دلار است

منبع: هالیوودریپورتر / ۲۶ ژوئن

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *