بازار گرمی خانه بابا

مل گیبسون با فیلم « خانه بابا » با قدرت به پرده سینما بازگشت آن هم در هفته‌ای که فیلم «قتل در قطار سریع‌السیر شرق» با ستارگانی مانند جانی دپ و پنه‌لوپه کروز اکران شد.

به گزارش فیلموویز به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، پس از چند هفته بی‌رونقی در سینمای آمریکا، هفته گذشته با اکران و فروش فراتر از انتظار دو فیلم تازه «خانه بابا» (Daddy’s home 2) با حضور مل گیبسون و «قتل در قطار سریع‌السیر شرق» با حضور جانی دپ، گیشه سینما دوباره داغ شد.

” خانه بابا” و “قتل در قطار سریع‌السیر شرق” به ترتیب در افتتاحیه ۳۰ میلیون و ۲۸٫۲ میلیون دلار فروش داشتند اما هیچکدام نتوانستند فیلم ابرقهرمانی «ثور: راگناروک» را از صدر جدول پرفروش‌های هفته به زیر بکشند. «ثور» در دومین هفته اکران نیز همچنان پرفروش‌ترین فیلم سینمای آمریکا و اغلب بازارهای بزرگ دیگر سینمای جهان بود. این فیلم در آمریکا با فروش ۵۶ میلیون و ۶۰۰ هزار دلاری هفته را به پایان رساند و پس از فقط ۱۰ روز اکران در این کشور به فروش ۲۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار دلاری دست پیدا کرد.

“ثور” که محصول همکاری دیزنی و مارول است خارج از آمریکا نیز ۷۵ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار فروش داشت. به این ترتیب تا اینجای کار فروش این فیلم ابرقهرمانی در سراسر جهان به بیش از ۶۵۰ میلیون دلار رسیده است.

بدون شک یکی از فیلم‌های موفق اکران هفته گذشته کمدی «خانه بابا ۲» بود که با درخشش مل گیبسون دیگر فیلم تازه اکران شده هفته یعنی «قتل در قطار سریع‌السیر شرق» با بازی جانی دپ را پشت سر گذاشت و عنوان دومین اثر پرفروش هفته را به خود اختصاص داد.

در این فیلم که مارک والبرگ و ویل فرل نقش‌هایشان را در فیلم تکرار کرده‌اند و برای برپا کردن تعطیلاتی دلنشین برای خانواده‌هایشان متحد شده‌اند. اما این بار مشکل با ورود پدرهایشان با بازی مل گیبسون و جان لایتو آغاز می‌شود. لیندا کاردلینی، جان سینا و الساندرو آمبروزیو دیگر بازیگران این اثر کمدی هستند.

قسمت نخست «خانه بابا» سال ۲۰۱۵ اکران شد و در افتتاحیه‌ای موفق ۳۸ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار از بلیت‌های فیلم فروش رفت.

در این میان فیلم پرستاره «قتل در قطار سریع‌السیر شرق» نیز تماشاگران بسیاری را به سینما کشاند. کنت برانا در اقتباس سینمایی خود از داستان مشهور آگاتا کریستی از جانی دپ‌، پنلوپه کروز، ویلم دفو، جودی دنچ، میشل فایفر و دیری رایدلی ستاره «جنگ ستارگان» بازی گرفته است. البته در این اثر سینمایی نقش کاراگاه مشهور را خود برانا بازی کرده است.

به گفته یکی از مدیران کمپانی فاکس «قتل در قطار سریع‌السیر شرق» نمونه‌ای بی‌نقص از کلاسیک‌های هالیوود است که کنت برانا در آن در دو سوی دوربین دستاوردهای قابل توجهی دارد.

موفقیت فیلم‌های تازه‌وارد و یکه‌تازی فیلم «ثور» تقریبا عرصه را بر دیگر فیلم‌های در حال اکران تنگ کرد و در این اوضاع فیلم کمدی «کریسمس مادران بد» به فروش ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار دلاری در سه روز پایانی هفته دست یافت. این فیلم علیرغم افت فروش ۴۵ درصدی نسبت به هفته نخست اکران امیدوار است در تعطیلاتی که به مناسبت روز شکرگزاری در آمریکا پیش رویش قرار دارد به فروش بهتری دست پیدا کند.

هفته گذشته گیشه ویژه (اکران محدود) نیز یک برنده مطلق داشت. فیلم «Lady Bird» به کارگردانی گرتا گرویگ تازه‌کار هفته پیش در ۳۷ مکان اکران شد و با فروش خیره کننده ۱٫۲ میلیون دلار علیرغم اکران محدود به جمع پرفروش‌های هفته راه پیدا کرد. این فیلم که پیش و پس از اکران تحسین منتقدان را همراه خود داشت، به یکی از مدعیان جوایز سینمایی تبدیل شده است.

“سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری” با بازی فرانسیس مک‌دورماند، سم راکول و وودی هرلسون نیز هفته پیش در چهار سینما در شهرهای نیویورک و لس‌آنجلس به نمایش درآمد و در هر مکان به صورت میانگین ۸۰ هزار دلار فروش داشت.

ردیفنام فیلمنام کارگردانفروش هفتگی در آمریکای شمالیمجموع فروش در آمریکای شمالیبودجه
۱ثور: راگناروکتایکا وایتی۵۶٫۶۲۱۱٫۶۱۸۰
۲خانه بابا ۲سین آندرس۳۰۳۰۶۹
۳قتل در قطار سریع‌السیر شرقکنت برانا۲۸٫۲۲۸٫۲۵۵
۴کریسمس مادران بدجان لوکاس

اسکات مور

۱۱٫۵۳۹٫۹۲۸
۵جیگسامایکل و پیتر اسپریگ۳٫۴۳۴٫۴۱۰
۶کریسمس مادیا۲٫۱۴۵٫۹۲۵
۷ژئواستورمدین دولین۱٫۵۳۱٫۶۱۲۰
۸بلید رانر ۲۰۴۹دنیس ویلنو۱٫۴۸۸۱۵۰
۹روز مرگ مبارککریستوفر لندن۱٫۳۵۵۴٫۸
۱۰Lady Birdگرتا گرویگ۱٫۲۱٫۸

قیمت ها به میلیون دلار است.

منبع: هالیوودریپورتر/ ۱۲ نوامبر

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *