اخبار سینماییتازه ها

استون علیه پوکمون گو

اولیور استون اعتقاد دارد که بازی «پوکمون گو» سطح جدیدی از تهاجم به حریم شخصی افراد در دنیای دیجیتال است.

به گزارش فیلموویز به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، کارگردان برنده جایزه اسکار برای تبلیغ فیلم جدیدش «اسنودن» در رویداد کامیک‌کان سن‌دیه‌گو به سر می‌برد. «اسنودن» داستان رویدادهایی است که در سال 2013 منجر به افشای برنامۀ جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا از شهروندان این کشور به دست ادوارد اسنودن شد.

استون در پاسخ به پرسشی درباره بازی «پوکمون گو»، این پدیدۀ تازه را سطح جدیدی از تهاجم به حریم شخصی دانست. او در این باره گفت: «گوگل روی نظارت و داده‌کاوی، از آنچه که می‌خرید تا آنچه که تماشا می‌کنید سرمایه‌گذاری کرده است. . پوکمون گو نیز در همین راستا گام برمی‌دارد.»

کارگردان «متولد چهارم ژوئیه» ادامه داد: «پوکمون گو با مهارت بر رفتار ما تاثیر می‌گذارد و ما را به جامعه‌ای روبات مانند تبدیل می‌کند که در آن از شیوۀ رفتار افراد آگاهی دارند. این همان تمامیت‌خواهی و توتالیتاریسم است.»

اسنودن می سال 2013 پس از مواجه شدن با اتهام جاسوسی از آمریکا گریخت و به روسیه پناهنده شد. او از آن زمان در روسیه زندگی می‌کند.

در فیلم «اسنودن» جوزف گوردن‌لویت نقش ادوارد اسنودن را بازی می کند. او برای بهتر بازی کردن در این نقش به مسکو رفت و با اسنودن دیدار کرد. او پس از دیدار با اسنودن گفت: «او فردی مودب، سنتی و مثبت‌اندیش است. اسنودن برای اشاره به نکات منفی تکنولوژی شناخته می‌شود، اما در حقیقت او درباره نقش تکنولوژی در آینده جهان و بهبود دموکراسی خوشبین است.»

استون اعلام کرد که در فیلم «اسنودن» از کسی جانبداری نمی‌کند و در این فیلم شاهد حضور شخصیت‌هایی هستیم که از برنامه نظارتی آژانس امنیت ملی آمریکا دفاع می‌کنند.

منبع: رویترز / 21 جولای

برچسب ها
نمایش بیشتر

محمد حسین قلی‌پور

نويسنده سينمايى موسس و سردبير "اى من" موسس و سردبير سايت "Filmovies"

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن